Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Płotach, po dwutygodniowym pobycie w Bolonii wróciła do domu. Jak poinformowała Edyta Podgórska – zastępca burmistrza Płotów, wszyscy zostali objęci nadzorem służb sanitarnych.

Bolonia to miasto położone w północnych Włoszech, gdzie znajdują się tereny zagrożone koronawirusem, natomiast grupa uczniów z płotowskiego „Witosa” przebywała tam przez dwa tygodnie w ramach projektu Erasmus. Wraz z końcem ferii młodzi ludzie wrócili do domów. Ponieważ sytuacja we Włoszech jest bardzo poważna, a uczniowie przebywali blisko okolic monitorowanych, tu również zostały podjęte środki ostrożności. Jak poinformowała Edyta Podgórska – zastępca burmistrza Płotów, uczniowie zostali objęci nadzorem służb sanitarnych.

– „Co prawda u nikogo nie zaobserwowano żadnych objawów choroby, nikt też nie zgłaszał złego samopoczucia, ale zarówno uczniowie jak i ich rodzice oraz opiekun, zostali zgłoszeni do SSE i pozostają pod jej nadzorem. Są obserwowani, a w razie jakichkolwiek objawów pogorszenia stanu zdrowia, posiadają dokładne instrukcje, jak mają się zachować”.

szkoła w Płotach
Grupa uczniów ZSP im. W. Witosa w Płotach, po dwutygodniowym pobycie w Bolonii wróciła do domu.