Nadmorska Kolej Wąskotorowa po raz 4. dołączyła do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i kwestowała wspólnie z rewalskim sztabem Orkiestry. Uzbierano 21 926,55 złotych, z czego w wagonach kolejki – 3 118,91 zł.

Do tej pory kwestowanie w kolejce odbywało się przy współpracy z gryfickim sztabem WOŚP. W tym roku w gminie Rewal zarejestrowany został własny sztab Wielkiej Orkiestry, w związku z czym nadmorska wąskotorówka mogła do niego dołączyć. Kolejka uruchomiona została specjalnie w dzień wielkiego finału, 12 stycznia 2020 r.

wośp
Wąskotorówka ruszyła w trasę z WOŚP. Foto: Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

W tym roku do narodowej kwesty w naszej gminie przyłączyło się 19 wolontariuszy, wśród których były zarówno dzieci szkolne, jak i osoby dorosłe – mówi Martyna Sałek – dyrektor Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, szef sztabu WOŚP w gminie Rewal. – Po podsumowaniu łącznej kwoty, pochodzącej ze zbiórki do puszek i licytacji okazało się, że zebraliśmy 21 926,55 złotych. Ta kwota przeszła nasze najbardziej optymistyczne oczekiwania – dodaje p. Martyna, nie kryjąc zadowolenia.

Należy podkreślić, że w dniu 28. Finału WOŚP za przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową nie były pobierane żadne opłaty i pełna kwota, uzbierana z dobrowolnych datków do puszek przekazana została na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

wośp
Wąskotorówka ruszyła w trasę z WOŚP. Foto: Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Nadmorska Kolej Wąskotorowa śle największe słowa uznania wolontariuszom ze szkoły w Rewalu: Wojtkowi, Oliwerowi, Szymonowi, Estel i Kindze, którzy w niedzielę, pod opieką pani pedagog Anny Harasimowicz oraz rodziców dzielnie kwestowały w pociągach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Tylko z ich puszek konto Wielkiej Orkiestry zasiliła kwota 3 118,91 zł.

Wąskotorówka ruszyła w trasę z WOŚP. Foto: Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Źródło: Nadmorska Kolej Wąskotorowa