W obliczu dynamicznie rozwijającej się sytuacji z COVID-19, również na naszym terenie nie brakuje osób objętych kwarantanna lub dozorem epidemiologicznym. Starostwo Powiatowe w Gryficach monitoruje sytuację na bieżąco i wystosowało stosowny komunikat.

Cytujemy w całości:

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Gryfickiego

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 działa Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Zespół na bieżąco analizuje sytuację w Powiecie Gryfickim, jest w stałym kontakcie z Państwową Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną. W razie wystąpienia sytuacji zagrożenia wszystkie służby są gotowe do natychmiastowej reakcji. Zgodnie z zaleceniem Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego działa 24 – godzinny stały dyżur monitorujący sytuację w Powiecie Gryfickim i będący w bezpośrednim kontakcie ze służbami wojewódzkimi. Na terenie Powiatu Gryfickiego (na dzień 22.03.) w kwarantannie przebywa 56 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 83 osoby.

Starosta Powiatu Gryfickiego w zaistniałych okolicznościach prosi o wyrozumiałość i rozwagę w działaniu, tym samym apeluje o pozostanie w domach. Bądźmy odpowiedzialni, nie lekceważmy naszego zdrowia.

zostań w domu
Starosta Powiatu Gryfickiego apeluje: zostańmy w domu.