Nie przepłacaj za noclegi nad morzem. Ceny w Niechorzu.

Niechorze – to jedna z najpiękniejszych miejscowości na Pomorzu Zachodnim. Dawna wieś rybacka jest dziś popularnym kurortem, który zachwyca pięknem krajobrazu i kusi doskonałą ofertą turystyczną.

Niechorze jest niezwykle uroczo położone, między morzem a jeziorem Liwia Łuża, niedaleko Rewala i Pogorzelicy. Bezpośrednio do Niechorza najlepiej dojechać autobusem. Z dowolnego miejsca kraju trzeba dotrzeć koleją lub autobusem do jednego z większych miast zlokalizowanych na Pomorzu Zachodnim np. Szczecina, Gryfic lub Kamienia Pomorskiego, skąd kursują regularne linie PKS do Niechorza. Osobom podróżującym samochodem polecamy dojazd do trasy wojewódzkiej nr 102, z której trzeba skręcić wprost do Niechorza. Przy dzisiejszej powszechnej dostępności systemów nawigacji satelitarnej dotarcie do celu nie jest żadnym problemem. Zwłaszcza, że większość obiektów oferujących noclegi jest obecna ze swoją ofertą w mapach Google. Wystarczy wpisać w systemie GPS telefonu komórkowego żądany adres.

Noclegi w Niechorzu

Zachód słońca na plaży w Niechorzu, widok z plaży na zachodzące słońce i delikatne fale
Zachód słońca na plaży w Niechorzu.

Nadmorska miejscowość dysponuje znakomitą bazą noclegową. Turyści mają do dyspozycji komfortowe hotele, pensjonaty, obiekty SPA, a także domki letniskowe oraz kwatery prywatne i pokoje do wynajęcia. Ceny zależą od standardu obiektu. Najwięcej trzeba zapłacić za pobyt w hotelu SPA – tu ceny zaczynają się od ponad 150 zł za dobę od osoby, ale warto polować na promocje i oferty specjalne. Najtańsze są kwatery prywatne, w których można spędzić wspaniałe, rodzinne wakacje płacąc jedynie 30 zł za dobę od osoby. Najszybszą i najwygodniejszą opcją znalezienia noclegu w Niechorzu jest skorzystanie z Internetu. W sieci jest sporo serwisów oferujących dostęp do szerokiej informacji o dostępnych noclegach w Niechorzu. A wybór jest ogromny. Są miejsca noclegowe szczególnie przyjazne dla rodzin z dziećmi. Są zaciszne, spokojne miejscówki dedykowane osobom poszukującym ciszy i relaksu w otoczeniu przyrody, blisko morza lub jeziora. Są pensjonaty zlokalizowane w centrum, przeznaczone dla tych letników, którzy chcą mieszkać w pobliżu licznych restauracji, dyskotek i pubów. W Niechorzu każdy znajdzie ofertę noclegu dla siebie.

Atuty i atrakcje Niechorza

Turyści, którzy każdego roku powracają do Niechorza podkreślają, że kochają miejscowość przede wszystkim za przepiękną plażę. Piaszczystą, szeroką, czystą i bezpieczną, na której można godzinami rozkoszować się kąpielami morskimi i słonecznymi, spacerować, biegać lub korzystać z wielu atrakcji dostępnych w sezonie takich, jak przejażdżki skuterami wodnymi, czy jazda na dmuchanym bananie za motorówką.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych Niechorza jest latarnia morska. W skład zespołu budynków, oprócz samej wieży, wchodzi też dom latarników i ogród, otoczony żywopłotami o wysokości ponad 2 metrów. Warto wspiąć się po ponad 200 schodach na sam szczyt wieży, bo roztacza się z niego przepiękny widok na wybrzeże.

Widok na latarnię morską i wielki napis Niechorze, będący popularnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć. Turyści mogą liczyć na niskie ceny kwater prywatnych i dostępność lepszych hoteli i pensjonatów.
Widok na latarnię morską i wielki napis Niechorze, będący popularnym miejscem do robienia pamiątkowych zdjęć.

Niechorze to typowo nadmorska miejscowość, której atmosfera na wskroś przesiąknięta jest morzem i tradycją rybacką regionu. Można tu zobaczyć zabytkowe zagrody rybackie pochodzące z przełomu XVIII i XIX wieku oraz zwiedzić Muzeum Rybołówstwa Morskiego, gdzie zgromadzono liczne eksponaty przedmiotów użytkowych powszechnie wykorzystywanych w domach rybackich w przeszłości. Lokalną ciekawostką jest też stara stacja kolejki wąskotorowej.

Niezapomnianych przeżyć doświadczymy odwiedzając przystań rybacką w Niechorzu, oglądając zacumowane kolorowe kutry i obserwując rybaków przy pracy. Suszące się sieci i stada kołujących mew tworzą niesamowity klimat miejsca. Warto tu kupić świeżo złowione ryby prosto z kutra.

Miłośnikom przyrody polecamy odwiedzenie rezerwatu przyrodniczego nad jeziorem Liwia Łużna o powierzchni 220 hektarów. Wokół jeziora wytyczono malowniczy szlak Liwiej Łuży. Jeśli wykażecie się cierpliwością i dopisze Wam szczęście  macie okazję zobaczyć tu łabędzie nieme, żurawie, perkozy, gęgawy, błotniaki i inne rzadkie ptaki wodne.

Niechorze jest dobrym wyborem na wczasy nad Bałtykiem w 2018!