Wiele publikacji na naszym portalu jest efektem sygnałów Mieszkańców powiatu, którzy tu żyją i są niezwykle spostrzegawczy. Tak naprawdę nic nie umknie Ich uwadze, a o ciekawych lub kontrowersyjnych wątkach codzienności informują media.

Tym razem Czytelnik zwrócił uwagę na trzebiatowską nekropolię i panujący tam bałagan, pisząc do nas tak:

Jest temat (…) Dotyczy to cmentarza w Trzebiatowie, wiec nie wiem czy to państwa zainteresuje poniżej opis i zdjęcia. Pozdrawiam”.

Oczywiście, że nas zainteresowało, bo jest to nasz Czytelnik i mieszkaniec tego powiatu. Naturalnie dane osobowe zachowujemy do wiadomości redakcji.

A oto, co denerwuje chyba nie tylko osobę, która zwróciła naszą uwagę na ten wątek:

Chciałbym poruszyć temat dotyczący porządku na Cmentarzu Komunalnym w Trzebiatowie. Dokładnie chodzi o wejście – trzecia brama w stronę Kołobrzegu czyli ostanie wejście i kierując się bezpośrednio za wejściem w prawo, idąc wzdłuż ogrodzenia można natknąć się na niedopuszczalny w takim miejscu brud. Rozebrane płyty pomnikowe, palety, puste wiadra, butelki, folie po kwiatach, a nawet stare drewniane krzyże nagrobne. Tak jest wzdłuż całego ogrodzenia. Zapewne zaraz pojawią się komentarze typu – weź i posprzątaj! Oczywiście ja mogę to posprzątać, tylko ten cały syf nie jest syfem kilkudniowym, to wszystko zalega od długiego czasu, a ktoś tym cmentarzem zarządza. Utrzymanie porządku nie spoczywa wyłącznie na właścicielach grobów, ale także na tych organach, które tym cmentarzem zarządzają. Miejsca pochówków są opłacane często niemałymi kwotami, za wjazd na teren cmentarza trzeba zapłacić, więc osoby odpowiedzialne za utrzymanie regulaminu i porządku na terenie cmentarza też powinny w należyty sposób o to zadbać, a nawet zapewnić w takim miejscu wymaganą od innych czystość. Śmieci i ich ogrom jaki został tam zgromadzony jest brakiem poszanowania osób zmarłych które leżą w grobach bezpośrednio przylegających do tego przejścia.

Pozdrawiam tych którzy zarządzają Cmentarzem Komunalnym w Trzebiatowie – należało by to posprzątać, no chyba że się mylę. Pozdrawiam”.

Tyle nasz Czytelnik. Fotki przedstawiają wyraźnie ten nieporządek i mamy nadzieję, że odpowiedzialne za ten stan służby zrobią, co do nich należy.

Poprzedni artykułWojewoda zachodniopomorski o dofinansowaniu z RFIL
Następny artykułOczyszczalnia ścieków w Gołańczy Pomorskiej