Choć wiadomo, że kierowanie pojazdem mechanicznym oraz jednośladem pod wpływem alkoholu i w stanie nietrzeźwości jest zabronione, wciąż zdarzają się przypadki amatorów jazdy na podwójnym gazie. W okresie od 1 do 19 czerwca br. Policjanci wyeliminowali z ruchu 10 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Policja ostrzega i prosi o zachowanie zdrowego rozsądku.

Tylko w okresie ostatnich trzech tygodni policjanci, wyeliminowali z dróg powiatu gryfickiego 10 nietrzeźwych kierujących, wśród nich znalazł się jeden kierowca jednośladu, u którego badanie policyjnym alkomatem wykazało 1,66 promila alkoholu.

W niedzielę 19 czerwca br., skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 46-letni mieszkaniec powiatu koszalińskiego, kierowca hondy, który jadąc drogą krajową nr 6 w stronę Szczecina, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w infrastrukturę techniczną, uszkadzając barierę ochronną w tym około 50 metrów bieżących bariery linowej i barierę mostową.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 1,20 promila alkoholu. 46-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, mężczyzna w przeszłości był karany za jazdę w stanie nietrzeźwości i aktualnie ma również aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu nawet do 5 lat więzienia i wysokie kary finansowe. O losie 46-latka zdecyduje sąd.

Policja ostrzega i prosi o zachowanie zdrowego rozsądku. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi odpowiedzialność karna, ale również trzeba pamiętać, że takie zachowanie stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

POLICJA PILNOWAŁA

Źródło: podkom. Zbigniew Frąckiewicz

Poprzedni artykułZatrzymali dwie osoby za posiadanie papierosów i tytoniu bez akcyzy
Następny artykułRozpoznajesz tego mężczyznę? Skontaktuj się z policją