Członkowie Klubu Sportowego RunGryf  jeszcze nie do końca ochłonęli po majowym biegu Wings for Life w Poznaniu, gdzie jako Gryficka Siła Biegowa biegli dla „tych, którzy biegać nie mogą”, a już zorganizowali nietypowy, wyczynowy bieg w miejscowości Zagórcze.

Wydarzenie zgromadziło około czterdziestu zawodników, którzy mieli do pokonania pięć pętli po 400m. Pokonanie każdej pętli wiązało się z koniecznością wypicia 1 butelki piwa (do wyboru z procentami lub bezalkoholowe) o pojemności 0,33 l. Bieg, choć na dość krótkim dystansie, połączony z wypijaniem takich porcji płynów nie należy do przyjemnych i jest nie lada wyczynem. Była to druga edycja biegu i zgromadziła sporo biegaczy spoza klubu, co niezwykle cieszy organizatorów. Pomysł został zaczerpnięty z poznańskiej Piwnej Mili, w której RunGryfowi biegacze brali udział w listopadzie 2019 roku. Marzeniem zarządu jest zorganizowanie takiego biegu na nieco większą skalę wspólnie z Browarem Folga – ale są to na chwilę obecną tylko plany.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy w stanie zorganizować taki bieg dla 40-50 biegaczy. Użyczam terenu nieopodal swojego domu, jako trasy biegowej. Fajnie jest połączyć imprezę sportową ze wspólnym spędzaniem czasu.  Mamy go dla siebie coraz mniej, a tutaj przyjeżdżają całe rodziny. Po biegu urządzamy piknik, każdy przywozi ze sobą sałatki, pieczemy kiełbaski i dzielimy się wrażeniami z biegu – mówi prezes klubu Piotr Morgiewicz.

Zawodnicy wystartowali w dwóch grupach ze względu na warunki (wąski tor biegu), mimo trzydziestostopniowego upału rywalizacja była zacięta, i tak w kategorii kobiet zwyciężyły:

  1. Magdalena Olszówka (czas 13:49)
  2. Sylwia Płażalska ( czas 13:52)
  3. Lucyna Migalska – Stankiewicz (czas 14:41)

Wśród panów zwycięzcami zostali kolejno:

  1. Jakub Michałowski (czas 9:50)
  2. Piotr Morgiewicz (czas 11:08)
  3. Oskar Tomczak (czas 11:45)

Każdy zawodnik otrzymał medal, zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci domowych przetworów, a wśród zawodników rozlosowano nagrody w postaci wędzonek przygotowanych przez gospodarza imprezy.

Klub Sportowy RunGryf Gryfice składa serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie dla: Fabryka Reklamy Lukasz Glonek, Pro-Natura Tworzywa Sztuczne, Sołectwo Barkowo, Smak Natury – Kukań, OSP Ościęcin, Agnieszka Kowalewska, Łukasz Uldynowicz.

Poprzedni artykułPożegnali szkołę, witają wakacje
Następny artykułKonkursy Powiatu Gryfickiego