Nikodem Hapka, uczeń klasy IIIf w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach, sięgnął po kolejny medal w trójboju siłowym. Mistrzostwa Polski WPC odbyły się we Wrocławiu w dniach 17-19 września br.

O sukcesach Nikodema donosiliśmy już wcześniej.

Przypomnijmy:

Nikodem Hapka, uczeń klasy IIf, sięgnął dwukrotnie po najwyższy laur w Mistrzostwach Świata WPA World Championship Powerlifting, Bench Press, Deadlift, Push&Pull Raw&EQ”. Zwody odbywają się w Pabianicach i potrwają do 18 kwietnia br. Nikodem podwójne złoto wywalczył drugiego dnia rozgrywek (15 kwietnia).

Nikodemowi udało się wyrównać osiągnięcia życiowe w przysiadzie i wyciskaniu oraz pobić rekord w martwym ciągu z poprzednich zawodów (Mistrzostw Europy). Wynik total 465 kg (165 kg przysiad, 107.5 kg wyciskanie, 192.5 kg martwy ciąg) pozwolił uczniowi wygrać w kategorii j16-17 do 90 kg w trójboju siłowym oraz w kategorii j16-17 do 90 kg w martwym ciągu.

Wiedziałem, że jestem przygotowany na pobicie własnych rekordów życiowych. Z takim nastawieniem wziąłem udział w zawodach. Nie spodziewałem się, że stanę na podium dwa razy, myślałem, że konkurencja będzie większa. Ostatecznie udało się zrealizować minimum, jakie planowałem przed startem, więc jestem zadowolony – powiedział naszej redakcji Nikodem. Sukces Nikodema Hapki jest przykładem, że intensywna praca oraz niezłomny charakter prowadzą do celu, a nawet przewyższają oczekiwania – Staram się łączyć obowiązki szkolne z pasją. Czasem trudno jest wygospodarować te dwie godziny na wieczorne ćwiczenia, ale nie opuszczam żadnego treningu – dodaje Nikodem.

Przypomnijmy, że Nikodem w marcu br. został Mistrzem Europy w martwym ciągu XPC Powerlifting European Championship 2021

A teraz podczas Mistrzostw Polski WPC, które odbywały się we Wrocławiu od 17 do 19 września br., Nikodem sięgnął po kolejny medal.

Ze startu jestem bardzo zadowolony. Pomimo sporej konkurencji udało mi się wywalczyć 3. miejsce w kategorii junior. Nie udało mi się pobić wszystkich rekordów, ale przede mną kolejne zawody, kolejne wyzwania i, mam nadzieję, życiowe wyniki – powiedział Nikodem Hapka.

W najbliższym czasie Nikodem Hapka planuje wziąć udział w Pucharze Świata XCP. Zawody odbędą się w listopadzie.

W tej chwili moim priorytetem jest znaczne poprawienie techniki i skupienie się na swoich słabych punktach – powiedział Nikodem.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

KOLEJNY MEDAL NIKODEMA
Nikodem Hapka z medalem w trójboju siłowym.

Źródło: Chrobry Gryfice

Poprzedni artykułDlaczego Pomorze Zachodnie straciło 103 mln euro?
Następny artykułPłoty. Umowa podpisana będzie modernizacja ulicy Słowackiego i Reja.