W najbliższą sobotę, 5 października, odbędzie się V edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Jej tegoroczne hasło to “Znajdźmy wspólny język”. Do akcji włącza się Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia – niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Założenie jest takie, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.

Biblioteka Publiczna im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej już kolejny raz włącza się do akcji, która cieszy się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. W tym roku przewidziano rozmaite gry i zabawy tematyczne. Czy podczas grania, uczestnikom wydarzenia uda się odnaleźć wspólny język? Przekonaj się sam! Noc Bibliotek już w tę sobotę.