Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza wszystkich na Noc Muzeów. W tym roku organizatorzy wydarzenia przygotowali moc atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Tegoroczne spotkanie rozpocznie się w sobotę 14 maja o godz. 18.00, warsztatami dla dzieci i młodzieży na tematów ssaków Bałtyku. Najmłodsi uczestnicy Nocy Muzeów będą mieli okazję, aby dowiedzieć się więcej na temat foki szarej oraz morświna. Wiedza na temat tych morskich stworzeń jest wciąż dosyć powierzchowna, o czym można się przekonać co roku, gdy foki odpoczywają na plażach i są niepokojone przez ludzi nieznających stylu życia tych fascynujących zwierząt. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że w tym przypadku największym zagrożeniem dla morskich stworzeń jest brak spokoju. O tych i wielu innych kwestiach, dr Konrad Wrzecionkowski z Wolińskiego Parku Narodowego, opowie podczas warsztatów „Ssaki Bałtyku”.

Równolegle do warsztatów, dorośli będą mieli okazję, aby wysłuchać prelekcji Marka Kramarczyka, fotografa i zapalonego podróżnika, na temat humbaków, czyli wielorybów Pacyfiku. Po prelekcji, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na otwarcie wystawy fotograficznej „Tropem wielorybów Pacyfiku” Marka Kramarczyka. Jeżeli mają Państwo ochotę na podróż z Tahiti w kierunku Australii, można popłynąć jachtem Ocean View wraz z gościem spotkania.

Obchody Nocy Muzeów zakończą się tradycyjnie koncertem szantowym zespołu IGA’cki Band, który cieszy się wielką popularnością wśród stałych bywalców niechorskiego Muzeum. Organizatorzy Nocy Muzeów zapraszają również na wspólne grillowanie.

NOC MUZEÓW NIECHORZE

Poprzedni artykułDostały się do finału
Następny artykułEuropejska Noc Muzeów 2022 w Trzebiatowie