W dniu 1 czerwca b.r. weszły w życie nowe przepisy drogowe. Zaostrzone przepisy wymierzone są w kierowców, którzy przez brak odpowiedzialności stanowią zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Nowe przepisy na pewno nie spodobają się piratom drogowym. Miejmy nadzieję, że zaostrzone kary za przestępstwa w ruchu drogowym spowodują zmniejszenie się ilości śmiertelnych wypadków na drogach.

Z dniem wejścia w życie nowych przepisów każdy pijany lub odurzony narkotykami kierowca, który spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub przyczyni się do ciężkiego uszkodzenia ciała otrzyma karę pozbawienia wolności na co najmniej dwa lata, bez możliwości zawieszenia. Zmiany dotyczą również kierowców, którzy zdecydują się prowadzić samochód mimo zabranego prawa jazdy – grozi im do dwóch lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat! Do 5 lat więzienia grozi kierowcy, który będzie uciekać przed policyjnym radiowozem, zmuszając go do pościgu. Dopiero po trzech latach od momentu popełnienia czynu będą przedawniać się wykroczenia drogowe, w których wszczęto postępowanie. Sądy orzekające w sprawach dotyczących przestępstw drogowych będą obligatoryjnie informowane o dotychczasowych wykroczeniach kierowcy, o ilości mandatów punktów karnych i o tym czy zatrzymano mu wcześniej prawo jazdy.

 

 

 

Poprzedni artykułDzieci spotkały się z autorką wierszy i opowiadań
Następny artykuł“Jak nie czytam, jak czytam”