Wraca Wioska Artystyczna Janowo. To już czwarte otwarcie i chyba bardzo oczekiwane nie tylko przez mieszkańców Karnic i okolic, ale również przez turystów i ludzi z dalej położonych miejscowości. Teatr przyjeżdża do nich i to jest wielka sprawa.

Wioska Artystyczna Janowo ponownie rozpoczyna swoją przygodę, a na jej oficjalnej stronie czytamy, co tak naprawdę będzie się działo tego lata.

Czwarty sezon w Wiosce Artystycznej Janowo rozpocznie się 2 lipca 2021 r. premierą SZALONEGO SPEKTAKLU OTWARCIA IMPRO BANG! Z każdym rokiem wioska obrasta w nowe tradycje i obyczaje. W kawiarni pojawiły się delikatne ciasteczka, bufet serwuje najpyszniejsze wiejskie kiełbaski z grilla. Przed spektaklami można odwiedzić Galerię z wystawą obrazów lub poszukać wakacyjnej lektury w księgarni. Widzów naszych improwizowanych spektakli przybywa, a turyści zjeżdżają się do nas od Świnoujścia po Hel i od Zakopanego po Bornholm. A najbliżej mają do nas ci, którzy mieszkają w Pobierowie, Pustkowie, Trzęsaczu, Rewalu, Niechorzu, Pogorzelicy… Oj trochę tego jest…

Przez całe lato o godzinie 20:15 goście Teatru Komedii Impro będą mogli oglądać spektakle improwizowane ITO Impro Atak i nie tylko. W repertuarze m.in. IMPRO Bang, Kryminał improwizowany, Komedia omyłek, Koncert życzeń, Zbrodnia na zamówienie, Disco Polo czyli historia pewnego zespołu. Wioska Artystyczna Janowo przygotowała propozycję dla młodych widzów – Bajka nie tylko dla dzieci będzie w tym roku prezentowana codziennie o godzinie 17:00. W tym roku odwiedzą nas również bardzo ciekawe teatry z całej Polski, które wystąpią nie tylko na scenie wieczornej, ale również dziecięcej. Niespodzianką tego roku jest uruchomienie nowej sceny – Teatr Małomiasteczkowy w Karnicach, na której trzy razy w tygodniu prezentować będziemy kameralne spektakle teatralne z całej Polski.

Ostatnią premierą czwartego sezonu będzie IMPRO BANG! SPEKTAKL ZAMKNIĘCIA, którym pożegnamy się z widzami 29 sierpnia 2021 o godzinie 20:15.

Szczegółowy repertuar na lipiec i sierpień 2021 przedstawimy już wkrótce. W przypadku rozporządzeń rządu dotyczących obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 będziemy na bieżąco informować o zmianach dotyczących planów repertuarowych Wioski Artystycznej Janowo 2021

Tymczasem w miniony weekend, w wiosce artystycznej Janowo odbyły się pierwsze warsztaty teatralne dla seniorów pod patronatem Starosty Powiatu Gryfickiego Ryszarda Chmielowicza.

W spotkaniu wzięli udział emeryci z Gryfic i Trzebiatowa, którzy uczestniczyli między innymi w zabawach: nie ma siedem, nóż, dyrygent, czy jadę na wakacje. Każda taka gra to nie tylko trening aktorski i improwizacji, ale także sztuka koncentracji.

Na zakończenie spotkania odegrano mini spektakl. Uczestnikom nie brakowało dobrego humoru, bo zabawa była wyśmienita. Jak mówią „z niecierpliwością czekamy na następne spotkania”.

Poprzedni artykułRed Swing Low ogłasza nabór do sekcji perkusyjnej!
Następny artykułSytuacja projektu Baltic Pipe