W marcu br. pisaliśmy o pracach na Bursztynowej, głównej ulicy Niechorza. Trwała tam inwestycja z udziałem środków europejskich, polegająca na rozdziale kanalizacji deszczowej i remoncie kanalizacji sanitarnej. Wartość inwestycji to kwota około 7 milionów złotych. Prace zostały zakończone.

Mimo zawirowań spowodowanych zamkniętymi ośrodkami, punktami gastronomicznymi, hotelami i inną strukturą branży turystycznej z powodu pandemii, powoli zaczynają ruszać nadmorskie przygotowania do sezonu. Bałtyk przyciąga i wierzymy, że turyści nie zawiodą. Jednak jak jeździć i chodzić ulicą, gdzie przy każdym ruchu w górę wzbijają się tumany kurzu? Takie pytania zadają i mieszkańcy i już pomału napływający turyści.

Kiedy niedawno pytaliśmy o to wójta Gminy Rewal Konstantego Tomasza Oświęcimskiego powiedział nam:

Jest to jeszcze teren budowy. Po zakończeniu na pewno obraz się zmieni. Odtworzenie drogi po wykopach nastąpi do połowy czerwca – powiedział wójt.

Te słowa potwierdził nam Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego.

– Na ten rok rezygnujemy z zamknięcia tej ulicy w pełni. Ale wójt Gminy Rewal zakończył już etap wymiany sieci, a ulica zostanie zalana asfaltem, żeby przywrócić jej przejezdność bez tumanów kurzu. W przyszłym roku będziemy aplikowali o środki zewnętrzne do Funduszu Dróg Samorządowych, drugim podmiotem będzie powiat, wójt Rewala dołoży i zrobimy nawierzchnię z przebudową chodników, z nowym oświetleniem. Nadamy ulicy Bursztynowej takiego nowego, ładnego wymiaru. Tak uzgodniliśmy z wójtem Rewala, na razie tak, żeby nie było kurzu, a w przyszłym roku Bursztynowa zostanie poddana rewitalizacji – powiedział starosta.

niechorze
W Niechorzu na ul. Bursztynowej zakończono inwestycję polegająca na rozdziale kanalizacji deszczowej i remoncie kanalizacji sanitarnej.