Okres długiego weekendu majowego to czas wytężonej pracy również dla policjantów ruchu drogowego. Mundurowi z Gryfic od rana prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą NURD, których głównym celem było ograniczenie i zapobieganie zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych i rowerzystów.

Weekend majowy to czas odpoczynku, wyjazdów i podróży. Należy pamiętać, że wciąż panuje stan epidemii i podczas wyjazdów należy zachować się odpowiedzialnie i zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.

Majówka to okres zwiększonego ruchu na drogach i czas wytężonej pracy dla służb czuwających nad bezpieczeństwem obywateli.

Na terenie powiatu gryfickiego policjanci ruchu drogowego z Gryfic prowadzili działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą NURD. Mundurowi w trakcie pełnienia służby szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych kontroli drogowych funkcjonariusze przypominali pieszym i kierującym jednośladami o obowiązujących przepisach i zasadach zachowania się na drodze tj. m.in. o obowiązku używania elementów odblaskowych w okresie od zmierzchu do świtu, czy zasadach bezpieczeństwa i właściwym korzystaniu z przejść dla pieszych. Kierującym zaś zwracali uwagę na właściwe zachowania wobec pieszych i rowerzystów wskazując, jak ważna jest kultura jazdy i wzajemny szacunek, co relatywnie przekłada się na poprawę bezpieczeństwa.

Oprócz działań prewencyjnych i edukacyjnych, podczas których funkcjonariusze wręczali uczestnikom materiały edukacyjne w formie ulotek, zawieszek zapachowych i elementów odblaskowych, mundurowi bacznie obserwowali stan psychofizyczny wszystkich uczestników ruchu drogowego, prowadząc wzmożone kontrole trzeźwości.

Ważnym elementem prowadzonych działań były także kontrole prędkości kierujących pojazdami, bo brawura i zbyt duża prędkość to także ogromne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedzialne zachowanie na drodze.