Jak informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie w dniu 14 grudnia 2020 r. w jednej z miejscowości powiatu gryfickiego wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających oraz bez wymaganego zezwolenia broni i amunicji, tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29.07.2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii i art. 263 § 2 kk.

Prokuratura Rejonowa w Gryficach nadzorowała postępowanie w przedmiotowej sprawie. W dniu 14 grudnia 2020 r. funkcjonariusze Policji w trakcie wykonywania obowiązków służbowych ujawnili w pokoju zajmowanym przez podejrzanego pistolet gazowy kal. 9 mm wraz z czterema nabojami. Nadto w szafie znaleźli opakowanie owinięte w folię, w którym znajdowały się: susz roślinny, biały i beżowy proszek oraz waga elektroniczna. Substancje te zostały zabezpieczone, a następnie poddane badaniu przez biegłego z zakresu badań chemicznych. Z uzyskanej opinii wynikało, iż  susz roślinny o wadze 122,75 grama netto stanowi środek odurzający w postaci marihuany, z którego można uzyskać do 242 działek handlowych narkotyku. Natomiast biały proszek o wadze 88,98 grama netto stanowi substancję psychotropową w postaci HEX-EN, z kolei  beżowa substancja proszkowa to mieszanka substancji HEX-EN, 3-CMS oraz 4-CMS.

Z kolei badanie biegłego z zakresu balistyki wykazało, że zabezpieczony pistolet to broń palna gazowa, natomiast naboje gazowe to amunicja do broni palnej, na które wymagane jest pozwolenie.

Podejrzany został zatrzymany, a na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia.

Podejrzany (l. 37)  częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia. W przeszłości był już karany sądownie. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

sąd
Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i środków odurzających.
Poprzedni artykułBrakuje ponad 103 mln euro. O środkach unijnych na WRDS
Następny artykułNarodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021 tylko do 30 września!