Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu stał się w Gminie Brojce doskonałą okazją do odsłonięcia pomnika poświęconego ofiarom zbrodniczych ideologii. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa dotycząca niemiecko-sowieckiej współpracy, która sformalizowana w pakcie Ribbentrop-Mołotow, doprowadziła do podboju i podziału II Rzeczypospolitej.

We wtorek 23 sierpnia br., o godzinie 10:00 w parku w Brojcach odbyła się uroczystość odsłonięcia pomnika poświęconego Ofiarom Zbrodniczych Ideologii Nazizmu i Komunizmu. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Waldemar Wawrzyniak – wicestarosta Powiatu Gryfickiego, Michał Zinowik – wójt Gminy Brojce, przedstawiciele IPN w Szczecinie, przedstawiciele innych gmin Powiatu Gryfickiego, przedstawiciele Związków Kombatanckich i Sybiraków, wojska oraz inni zaproszeni goście.

Dzień ten był Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, a wydarzeniu towarzyszyła wystawa dotycząca niemiecko-sowieckiej współpracy, która sformalizowana w pakcie Ribbentrop-Mołotow, doprowadziła do podboju i podziału II Rzeczypospolitej. Uroczystość uświetniona była oprawą wojskową, przy udziale Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia. Zaproszeni gości złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów oddając tym samym hołd ofiarom zbrodniczych ideologii.

Organizatorami wydarzenia byli: Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie oraz Gmina Brojce.

Poprzedni artykułPrzebudowa drogi Gryfice – Kiełpino zbliża się do końca
Następny artykułDobiegają końca prace na obwodnicy Trzebiatowa