Stargard był gospodarzem Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego oraz Międzywojewódzkich (Zachodniopomorskie i Wielkopolska) Mistrzostw Młodzików (w tej kategorii także rywalizowano o mistrzostwo województwa) w biegach przełajowych.

Pierwotnie impreza miała odbyć się w marcu, ale z wiadomych względów została przeniesiona na jesień i przeprowadzona dopiero teraz. W imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników „Mokasyna” Płoty. Najlepiej z nich zaprezentowała się Oliwia Przybylak, która w Mistrzostwach Międzywojewódzkich zajęła wysokie 5 miejsce, a ponadto okazała się najlepszą z zawodniczek zachodniopomorskiego i wywalczyła złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Województwa (druga była Dominika Szulc z „Hermesa” Gryfino, a trzecia Aleksandra Szczęśniak z WMLKS „Pomorze” Stargard).

Bardzo dobrze spisali się także pozostali reprezentanci płotowskiego klubu. W biegu chłopców U14 miejsce tuż za podium – czwarte, wywalczył Piotr Świtoń. Jest to najbardziej nielubiane, ale przecież wysokie miejsce. W biegu juniorek młodszych na dystansie 1,5 km wystartowały cztery zawodniczki „Mokasyna”. Najwyżej – na piątym miejscu uplasowała się Joanna Bujarowicz. Ósma na mecie była Paulina Zdzięborska, dziewiąta Zofia Bątkiewicz, a dziesiąta Nikola Dąbrowska. Na duże pochwały zasługuje też klubowy sprinter – Kacper Hała, który w biegu juniorów młodszych na dystansie 2 km zajął 10 lokatę. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Miejsca „Mokasynów”:

1,5 km chłopcy starsi:

  • 4 miejsce Piotr ŚWITOŃ – 5.25 s.

2.5 km młodziczki

  • 1 miejsce Oliwia PRZYBYLAK – 9.58 s.

2 km juniorki młodsze

  • 5 miejsce Joanna Bujarowicz – 6.24 s.
  • 8 miejsce Paulina Zdzięborska – 6.50 s.
  • 9 miejsce Zofia Bątkiewicz – 7.04 s.
  • 10 miejsce Nikola Dąbrowska – 7.30 s.

2 km juniorów młodszych

  • 10 miejsce Kacper HAŁA – 9.00 s.