W minionym tygodniu Jurek Owsiak spotkał się w Płotach ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i porządek. Przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, Sanepidu, Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz burmistrz Radosław Mackiewicz, zastępca Edyta Podgórska i przewodnicząca Rady Sołeckiej Makowic Małgorzata Klemens, rozmawiali w Rega Arenie z organizatorem Pol’and’Rock Festiwal Jurkiem Owsiakiem.

Najpiękniejszy festiwal świata odbędzie się tym razem na lotnisko Makowice w Płotach i będzie trwał trzy dni od 29 do 31 lipca br.

Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że 27 Pol’and’Rock Festiwal odbędzie się tutaj. To dla nas bardzo ważne, bo mamy nadzieję, że nasza mała gmina będzie mogła ożyć. Chcemy się dobrze zaprezentować tym, którzy do nas przyjadą. Chcemy skorzystać z szansy, którą dostaliśmy i jak najpiękniej przyjąć wszystkich uczestników” – tak mówi Radosław Mackiewicz burmistrz Płotów.

Płoty już dobrze się zaprezentowały. Podczas spotkania służb w Rega Arenie omawiano wszystkie aspekty organizacji festiwalu, aby był on radosny i przede wszystkim bezpieczny.

A tak o spotkaniu mówi Jurek Owsiak:

Tak powinniśmy rozmawiać. Tak powinniśmy rozmawiać ze sobą, jak to miało miejsce w Płotach. Spotkaliśmy się ze wszystkimi służbami i gospodarzami miejsca, na którym będziemy organizowali Najpiękniejszy Festiwal Świata Pol’and’Rock Festival. Służby mundurowe – policja, straż pożarna, leśnicy, a także przedstawiciele starostwa, sołectwa, no i oczywiście Pan Burmistrza, a także służby sanitarno-epidemiologiczne. Wszyscy w komplecie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, zostali przetestowani na wejściu, a następnie silna reprezentacja Fundacji WOŚP przedstawiła cały projekt Festiwalu. Moc informacji, wiadomości i naprawdę super moment, kiedy na pytanie – czy są jakieś pytania, wszyscy dali do zrozumienia, że wiedzą o czym mówimy i niezwykle przychylnie są nastawieni do całego projektu. Niezwykle miłym dla nas momentem było, kiedy Pan Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz ujawnił, że dzień wcześniej był z wizytą u burmistrza Kostrzyna n. Odrą – Andrzeja Kunta. Wraz ze swoją zastępczynią pojechali, aby z pierwszej ręki usłyszeć opowieść o naszym Festiwalu. Cytuję Pana Burmistrza: Pan Andrzej Kunt wystawił wspaniałą laurkę festiwalowi Pol’and’Rock. Dlatego z taką przyjemnością Pan Burmistrz wita nas tutaj i obiecuje, że dołoży wszystkich starań, aby pomóc przy organizacji Festiwalu. I tak jak napisałem na początku, rozmawialiśmy o konkretach i o idei Festiwalu, który zbudowała jego fantastyczną markę. I z takim super nastawieniem wracamy do Warszawy, ale organizacja Festiwalu jest już na najwyższych obrotach. Także dzisiaj wrzuciłem pierwsze ziarna słoneczników, które po latach wrócą na Festiwal i będą Was witały, kiedy przekroczycie jego progi, aby być z nami przez 3 dni na Najpiękniejszym Festiwalu Świata”.

PŁOTY WOŚP
Jurek Owsiak z kolejną wizytą w Płotach.
Poprzedni artykułEuropejska Noc Muzeów 2021 z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury
Następny artykułSupermaraton rowerowy w Płotach