Po długich trzech latach przerwy Gryfickie Dęciaki wróciły z wielkim hukiem. Przez trzy dni zespoły z całej Polski i Europy zaskakiwały gryficką publiczność podczas swoich fenomenalnych występów. W Gryficach pojawili się:

  • Jubal Drum & Bugle Corps (Dordrecht, Holandia)
  • Red Swing Low Gryfice
  • Blue Brass Band Włoszakowice
  • Wood and Brass Band Goleniów
  • Orkiestra Dęta OSP Lisków
  • Orkiestra Dęta OSP Godziesze Wielkie
Wood and Brass Band Goleniów
Orkiestra Dęta Wood and Brass Band z Goleniowa

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczęły w piątek 7 czerwca warsztaty muzyczne dla orkiestr, podczas których muzycy mogli doskonalić swoje umiejętności i nabywać nowe. Najbardziej emocjonujący był dla wszystkich drugi dzień Gryfickich Dęciaków, podczas którego wszystkie orkiestry prezentowały swoje umiejętności na Stadionie Miejskim i błoniach w Parku Miejskim w Gryficach.

Gryfickie Dęciaki 2019
Mażoretki TWINS – Włoszakowice

Sobota z orkiestrami rozpoczęła się na Placu Zwycięstwa gdzie Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł i Krzysztof Malicki dyrektor artystyczny Red Swing Low powitali oficjalnie orkiestry biorące udział w Gryfickich Dęciakach.

Gryfickie Dęciaki 2019
Powitanie orkiestr na Placu Zwycięstwa w Gryficach przez Burmistrza Andrzeja Szczygła.

Około godz. 15:30 rozpoczął się przemarsz orkiestr ulicami miasta na Stadion Miejski. Paradę licznie podziwiali mieszkańcy a także goście z całej Polski.

Na miejscu rozpoczęła się druga część sobotniego wydarzenia, podczas której na płycie stadionu w pokazach musztr paradnych zaprezentowały się wszystkie orkiestry. Profesjonalizm, różnorodność i piękno tak pokrótce można streścić to, co działo się na stadionie.

Ostatnia część sobotniej imprezy miała miejsce w Parku Miejskim. Tam na scenie ponownie mogliśmy podziwiać umiejętności muzyków, dyrygentów i tancerzy z Polski i Europy. Na zakończenie dla widzów wystąpił zespół Bubliczki, a dyskoteka trwała do godz. 1 w nocy. Na błoniach nie zabrakło także innych atrakcji, były wielkie dmuchańce dla młodszych i najmłodszych, loteria, strzelnica, zabawki, gadżety i ciepłe przekąski. Dopełnieniem całości wydarzenia była piękna, słoneczna pogoda, która ani na chwilę nas nie opuściła.