Nie bez powodu nowo powstające pod Gryficami osiedle nosi nazwę SOSENKI. Kameralne domy wielorodzinne usytuowane są wśród zieleni, w pobliżu lasu sosnowego, zaledwie 25 km od morza i 2 km od centrum Gryfic. Bliskość morza i terenów zielonych zapewnią mieszkańcom osiedla zdrowe i czyste powietrze. Nowoczesne i proekologiczne rozwiązania architektoniczne zastosowane w budynkach mieszkalnych przełożą się na komfort i wysoką jakość życia. Dodatkowym bonusem będą oszczędności wynikające z mieszkania w zrównoważonym budownictwie.

Prestiżowa dzielnica o willowym charakterze

Osiedle Sosenki zlokalizowane jest tuż pod Gryficami, w rozwijającej się dzielnicy willowej i w sąsiedztwie niewielkiej wsi Rzęskowo. Jest to lokalizacja bardzo modna i prestiżowa, chętnie wybierana przez miejscowe elity. Nieprzypadkowo. Okolice wyróżnia cisza i spokój oraz bliskość terenów zielonych i rekreacyjnych. Dominuje kameralna, niska zabudowa jednorodzinna, a teren otaczają rozległe pola uprawne, łąki i zagajniki sosnowe. W pobliżu osiedla Sosenki znajduje się piękny las, który (co ważne) nie jest przewidziany do wycięcia. To prawdziwa oaza zieleni w przestrzeni miejskiej.

Osiedle Sosenki Gryfice - wizualizacja
Osiedle Sosenki – wizualizacja

Dostęp do terenów zielonych oznacza wyższy komfort życia mieszkańców osiedla. Drzewa i krzewy realnie przekładają się na lepsze powietrze. Rośliny pochłaniają dwutlenek węgla oraz wydzielają dobroczynny tlen. Dzięki temu doskonale oczyszczają powietrze i regulują temperaturę otoczenia. Latem przynoszą zbawienny chłód, chronią przed silnym wiatrem, a także stanowią naturalną barierę izolacyjną tłumiącą hałas. Przebywanie wśród drzew i krzewów obniża stres, działa kojąco i regenerująco na psychikę ludzką. Dlatego warto inwestować w nieruchomości zlokalizowane wśród stref zieleni. Dzielnice willowe mają niemal wszystkie duże i średnie miasta w Polsce. Bardzo cieszy fakt, że od niedawna także mieszkańcy Gryfic mogą wybrać mieszkanie w renomowanej lokalizacji o willowym charakterze.

Blisko do centrum Gryfic

Osiedle Sosenki jest zieloną enklawą oferującą wszystkie korzyści mieszkania poza zatłoczonym i hałaśliwym centrum, ale równocześnie jest świetnie skomunikowane z sercem Gryfic. Oznacza to, że mieszkańcy Sosenek mają zapewniony luksus życia wśród zieleni, ale nie muszą rezygnować z udogodnień i przyjemności życia w mieście. Osiedle leży zaledwie 2 kilometry od centralnego placu Gryfic i zaledwie kilkaset metrów od szpitala, który jest regionalnym centrum medycznym. Do centrum można szybko i bezproblemowo dojechać samochodem (z tej strony Gryfic nie ma korków) oraz komunikacją publiczną. 200 metrów od osiedla znajduje się przystanek autobusowy, z którego regularnie kursują autokary PKS Gryfice, linie prywatne oraz autobusy miejskie. Zaledwie kilka minut dzieli mieszkańców Sosenek od tętniącego życiem centrum handlowego, supermarketów, kina, kręgielni oraz restauracji i kawiarni.

Osiedle Sosenki w Gryficach - mapa
Lokalizacja osiedla Sosenki

Tylko 25 kilometrów do morza 

Kolejnym atutem wyjątkowej lokalizacji Sosenek jest bliskość Morza Bałtyckiego. Nieruchomości usytuowane w pobliżu morza zawsze należą do najbardziej atrakcyjnych i cieszących się największą popularnością wśród nabywców. Z osiedla można łatwo dojechać drogą 109 i 110 do znanych nadmorskich miejscowości takich, jak Rewal czy Niechorze, i to w zaledwie 25 minut. Mieszkańcy Sosenek mają więc rozległe, piaszczyste plaże, promenady nadmorskie, czyste powietrze o podwyższonej zawartości jodu i lasy sosnowe w zasięgu ręki. Oznacza to, że w każdy weekend lub nawet w każde popołudnie mogą wybrać się na spacer brzegiem morza. Bliskość Bałtyku daje mieszkańcom Sosenek możliwość atrakcyjnego spędzania wolnego czasu na plaży i nad morzem praktycznie w każdej chwili.

Bezpiecznie 

Niewątpliwie ogromną zaletą nowej, gryfickiej inwestycji jest bezpieczeństwo. Teren osiedla będzie ogrodzony i zamknięty. Z wewnętrznego dziedzińca całkowicie wyłączono ruch samochodowy. Wjazdy do podziemnych garaży usytuowane są od frontu budynków. Dzięki temu samochody nie wjeżdżają w ogóle wewnątrz osiedla. Dziedziniec jest przestrzenią bezpieczną, na której swobodnie mogą bawić się dzieci. Zadbano także o zieleń i małą architekturę. Między budynkami zostaną posadzone ozdobne drzewa i krzewy, pojawią się też rabaty z kwiatami. Na dziedzińcu będzie plac zabaw i ławki, na których mieszkańcy będą mogli odpoczywać. Miejsce zostało zaplanowane w taki sposób, aby zapewniać relaks dla całej rodziny.

Projekt Osiedla Sosenki Gryfice
Osiedle Sosenki w Gryficach – plan

Ekologicznie i oszczędnie 

Osiedle Sosenki jest realizowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Głównym założeniem architektonicznym było harmonijne wtopienie budynków w otaczającą je przestrzeń oraz wykorzystanie istniejącej zieleni w roli naturalnych barier akustycznych. Do wykonania budynków wykorzystywane są technologie proekologiczne, bezpieczne dla mieszkańców i przyjazne dla środowiska. W Sosenkach zastosowano też szereg rozwiązań, które mają zmniejszyć pobór energii elektrycznej, a tym samym obniżą koszty użytkowania mieszkań. W budynkach zainstalowane są pompy ciepła. W każdym mieszkaniu jest ogrzewane podłogowe. Standardem w Sosenkach są potrójne okna, które stanowią dodatkową izolację. Zdrowotność ekologicznych budynków jest bardzo wysoka. Nie ma w nich materiałów szkodliwych, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia mieszkańców.

Kameralnie 

Osiedle Sosenki będzie składać się łącznie z sześciu budynków, trzy są już ukończone, a obecnie trwają pracę przy czwartym i piątym. Zadbano o odpowiednie odległości między poszczególnymi budynkami, które zapewnią prywatność mieszkańcom. Między domami zaplanowane są zielone patia i strefy relaksu. W każdym budynku znajduje się bezpieczny i wygodny parking podziemny. Dzięki temu mieszkańcy będą zawsze wsiadać do ciepłego samochodu i nie będą musieli zimą zdrapywać warstwy lodu z szyb. Budynki są niewysokie, trzykondygnacyjne. Wyróżnia je wysoki standard wykończenia oraz funkcjonalne, praktyczne rozwiązania. Całość sprawia wrażenie intymnej, prywatnej, przytulnej przestrzeni. To z pewnością nie będzie kolejne, bezosobowe blokowisko.

Osiedle Sosenki Gryfice, prestiżowe osiedle blisko morza
Osiedle Sosenki – wizualizacja

Podsumowując, Sosenki mają wszystkie cechy idealnego osiedla. Ich mocną stroną jest prestiżowa lokalizacja oraz bliskość terenów zielonych i morza. Sosenki są kameralne i bezpieczne oraz doskonale skomunikowane z centrum. To pierwsze w Gryficach w pełni ekologiczne osiedle, zaprojektowane i budowane zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa oraz z myślą o przyszłych oszczędnościach w eksploatacji mieszkań. Przyjazne dla zdrowia, środowiska i kieszeni mieszkańców.

Partnerem artykułu jest firma ABBE – Inwestycje, projekty & realizacje
ul. Ks. Ruta 7/2
72-300 Gryfice
tel: +48 785 400 401
www.abbe.pl

abbe gryfice