Mieszkańcy Trzebiatowa oraz turyści po raz kolejny odwiedzili Pałac nad Młynówką, gdzie odbyła się XII Pałacowa Noc w Muzeum.

Pałacowa Noc w Muzeum, Trzebiatów, sierpień 2018
Wspólne odtańczenie Poloneza podczas XII Pałacowej Nocy w Muzeum.

Od wielu lat w Trzebiatowie organizowane jest wydarzenie o nazwie Pałacowa Noc w Muzeum, podczas której można w nocy odwiedzić komnaty pałacowego muzeum i odkryć wszystkie jego tajemnice. Jedną z pierwszych atrakcji tegorocznej Pałacowej Nocy w Muzeum było wspólne odtańczenia Poloneza. Zebranym parom przewodzili Dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Pani Renata Korek oraz wieloletni przyjaciel Pałacu, Pan Jorand Woś, którzy poprowadzili uśmiechniętych turystów tanecznym krokiem wśród ogrodów pałacowych. Kolejnym etapem był wykład Pana Wojciecha Jarząba – gryfickiego regionalisty, pasjonata historii Pomorza Zachodniego, publicysty, autora wielu artykułów, który w tym roku przygotował referat dotyczący Słonicy Hansken. W międzyczasie turyści rozpoczęli zwiedzanie muzeum – mogli obejrzeć Wielką Mapę Księstwa Pomorskiego oraz kartusz przedstawiający herb Trzebiatowa, ciekawostką była wystawa czterech dam Trzebiatowa, Pomorza i Europy i salonik mieszczański oraz wystawa Pana Jerzego Gumieli w pałacowej „Galerii Feininger” zatytułowana „Płoty-Nowy Jork-Trzebiatów”. Wielkie emocje wzbudziło muzeum na poddaszu „Od średniowiecza aż do PRL-u”, w którym to turyści mogli cofnąć się w czasie i wziąć udział we wspaniałej historii Trzebiatowa.

Pałacowa Noc w Muzeum, Trzebiatów, sierpień 2018
Biała Dama – duch Marii Czartoryskiej.

 

Kolejną atrakcją wieczoru był recital Lidii Wolf, która wprowadziła słuchaczy w niezwykły świat muzyki podczas swego występu „Night at the Museum” wykonując utwory m.in. Erica Claptona, Amy Winehouse, Rihanny, Maryli Rodowicz, Hanny Banaszak, Boney M czy The Mamas & the Papas. Nie zabrakło również Białej Damy, która objawiła się zgromadzonym przed Pałacem widzom. Na zakończenie wystąpił zespół Firemist, który zaprezentował pokaz tańca z ogniem.

Poprzedni artykułLokalne produkty i rodzinna atmosfera na festynie w Rybokartach
Następny artykułCo zrobić, żeby Twoje dziecko nauczyło się języków obcych?