W dniach 29 i 30 października, w Czytelni Głównej Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika dzieci z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w Trzebiatowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi z Mrzeżyna.

pasowanie na czytelnika TOK Trzebiatów

Słowa powitania zostały wypowiedziane przez bibliotekarkę Karolinę Kurczewską. Natomiast do częstych odwiedzin naszej biblioteki miał zachęcić wiersz pt. „Zaproszenie”. Na widowni zasiedli pierwszoklasiści z wychowawcami oraz goście z zaprzyjaźnionej z nami gminy Wandlitz. Scenariusz uroczystości uświetniła inscenizacja pt; „Moliki książkowe” w wykonaniu uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 1.

pasowanie na czytelnika TOK Trzebiatów

W tych szczególnych dniach spotkaliśmy się, aby dostąpić zaszczytu pasowania na czytelnika Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej i stać się honorowymi posiadaczami karty bibliotecznej. Nasi pierwszoklasiści przeszli również testy sprawdzające ich wiedzę na temat tytułów bajek w formie zagadek obrazkowych i książkowych. W obecności wychowawców, przybyłych gości oraz bibliotekarek z Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej, dzieci wypowiedziały uroczyste przyrzeczenie dotyczące szanowania książek. Ceremonii pasowania dokonała pani dyr. Renata Teresa Korek, wręczając laureatom dyplomy i pamiątkowe książeczki. W tym momencie dzieci stały się czytelnikami i honorowymi przyjaciółmi książki.

pasowanie na czytelnika TOK Trzebiatów

Uśmiechy na twarzach dzieci wywołały podarunki i pamiątki przekazane przez gości z Wandlitz oraz piosenka w wykonaniu „molików książkowych”. Uczniowie w podziękowaniu za miłe spotkanie obiecali, że będą naszymi częstymi gośćmi. Nie obyło się bez słodkości, słów uznania, życzeń i prezentów oraz pamiątkowych zdjęć.

pasowanie na czytelnika TOK Trzebiatów

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym osobom za przybycie, wolontariuszom za pomoc przy organizacji. Wszystkim „dyplomowanym czytelnikom” serdecznie gratulujemy.

pasowanie na czytelnika TOK Trzebiatów

Trzebiatowski Ośrodek Kultury