Okres od 10-13 sierpnia, to typowy czas, gdy przypominamy sobie o spadających latem “gwiazdach”. Są nimi osiągające rok w rok o tym czasie swoje maksimum aktywności Perseidy, czyli jeden z rojów meteorów.

Niebawem będziemy mogli kolejny raz obserwować nocą na niebie spadające “gwiazdy”. W tym roku maksimum przypada na noc z 12 na 13 sierpnia. Niestety wcześniej będzie przeszkadzało nam światło księżyca, ale po północy księżyc będzie się chował i obserwacje, jeśli tylko pogoda na to pozwoli, będą jak najbardziej możliwe. No i właśnie to ona jest kluczem do całego sukcesu.

Jak informuje portal pogoda-zachodniopomorskie.pl najlepsze do wypatrywania Perseidów będą 3 noce: z soboty na niedzielę, z niedzieli na poniedziałek, z poniedziałku na wtorek. Z naciskiem na tą pierwszą, gdyż prognozowane jest wtedy bezchmurne niebo.

Maksimum aktywności to od 70 do nawet 160 spadających “gwiazd” na godzinę. Żeby je oglądać najlepiej jest udać się poza miejskie oświetlenia, gdyż im ciemniej tym dużo lepsza widoczność.

Szczegóły tutaj pogoda.zachodniopomorskie

perseidy