Trwa okres rozliczania podatków. Każdy obywatel ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem za rok ubiegły z osiągniętych przychodów. Okres rozliczeń podatkowych to również doskonała okazja dla oszustów, którzy w sprytny sposób próbują ukraść nasze pieniądze z kont bankowych, podszywając się pod Urząd Skarbowy.

Phishing to rodzaj oszustwa internetowego, które polega na tym, że oszust podszywa się pod inne osoby, pracowników instytucji lub instytucje i podstępem wyłudza nasze dane i informacje o naszych kontach bankowych, a następnie okrada nas z oszczędności.

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów można znaleźć ostrzeżenia przed fałszywymi SMS-ami, w których znajdują się nieprawdziwe informacje o rzekomym zadłużeniu na mikrorachunku, który posiada każdy podatnik oraz niebezpieczny link, po kliknięciu, którego złodziej uzyskuje dostęp do naszych danych, w tym również do kont bankowych.

Poniżej znajduje się przykład takiego smsa:

„Twój indywidualny rachunek podatkowy wykazuje obciążenie w kwocie 6.18 PLN. Prosimy spłacić zadłużenie, aby uniknąć egzekucji. Https://oplata-zaleglosci.eu/ 2”.

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do takiego oszustwa, dlatego policja prosi o rozwagę i zachowanie ostrożności.

oszustwo
Policja ostrzega przed oszustami, którzy próbują ukraść nasze pieniądze podszywając się pod Urząd Skarbowy.