W ramach programu 25.000 złotych przyznano dla OSP Darżewo. Jest to najwyższe dofinansowanie w województwie. OSP Brojce otrzyma 10.700 złotych.

Ubrania, hełmy, węże, motopompy, agregaty, pilarki, namioty pneumatyczne i inny sprzęt, niezbędny podczas akcji ratowania zdrowia i życia trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa zachodniopomorskiego w ramach 5 edycji Programu Mały Strażak.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tegorocznym naborze umożliwia Ochotniczym Strażom Pożarnym uzyskanie dotacji w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia. Maksymalna kwota wsparcia dla jednej jednostki to 25 tysięcy złotych. Budżet Programu to 1,7 mln złotych, z czego 1,5 mln złotych to środki udostępnione przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a 0,2 mln złotych – pochodzące z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wnioski o dofinansowanie do 17 czerwca 2022 r. mogą składać jednostki, znajdujące się na „Liście OSP rekomendowanych przez KWP PSP w Szczecinie do dofinansowania w 2022 roku”. https://wfos.szczecin.pl/konkursy-i…/program-maly-strazak/

To część z planowanego finansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Brojce w tym roku.

MALY STRAŻAK

Poprzedni artykułFestiwal Tradycji Pomorza Zachodniego już w najbliższy weekend
Następny artykułZamknięto 2 magazyny z podrabianymi produktami