Dziewczyny z RSC Bałtyk Rewal dały z siebie wszystko i zajęły piąte miejsce podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski na dystansie 3000 m z czasem 3.26.483 31.08.

O Ewie Bańkowskiej oraz Dominice Putyrze pisaliśmy przed ich wyjazdem na igrzyska. Przypomnijmy:

Już w czwartek czekają nas wszystkich oraz same dziewczyny wielkie emocje i walka o olimpijski medal. Chciałoby się wołać – do boju Rewal. Dziewczyny w dalekiej Japonii, na XVI Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich TOKIO2020 reprezentują nasz kraj, województwo, powiat, a szczególne miejsce w ich sercach zajmuje Rewal. W czwartek 26 sierpnia br., – start na 1 km. typowo sprinterski, natomiast 28 sierpnia start na 3 km. Trzymamy kciuki

Dziewczyny ciężko pracowały na swój sukces. W poniedziałek 16 sierpnia br., obie zawodniczki złożyły uroczystą przysięgę w Pałacu Prezydenckim w Warszawie i wyleciały do dalekiej Japonii, by reprezentować nasz kraj, a przede wszystkim region. No i udało się, obie Panie zajęły 5 miejsce na dystansie 3000 m z czasem 3.26.483 31.08. Chyba dobrze trzymaliśmy kciuki.

A oto, co same zawodniczki mówią:

Mimo tylu przeszkód i trudnej atmosfery wraz z Dominiką Putyrą zdobyłyśmy 5 miejsce podczas torowych Igrzyskach Paraolimpijskich ustanawiając nowy rekord Polski na dystansie 3000 m z czasem 3.26.483 31.08. Zmierzymy się jeszcze z jazdą indywidualną na czas na szosie oraz upałem i wilgotnością nie do zniesienia..

Jest rekord Polski, wielkie gratulacje dla Was.