„Gryficka Dziesiątka Festiwal Biegowy” to jedno z najważniejszych na Pomorzu Zachodnim wydarzeń sportowych związanych z bieganiem. Co roku biorą w niej udział biegacze z całej Polski. Celem zawodów jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.

I tak z pewnością było w niedzielę 31 lipca br., na ścieżce rekreacyjnej Zdroje, gdzie odbyła się IX edycja Gryfickiej Dziesiątki. W ramach Festiwalu Biegowego Gryficka Dziesiątka organizatorzy przygotowali cztery oddzielne wydarzenia.

  • 10 km BIEG PO ZDROWIE Z ZLR Wysoczańscy
  • 5 km bieg „BIEGAJ Z NAMI” BANKIEM SPÓŁDZIELCZYM W GRYFICACH
  • 5 km oraz Marsz Nordic Walking MASZERUJ z GAZ-SYSTEM
  • IV BIEG GRYFUSIA BIEGNĘ Z FIRMĄ KRONEN.

Na starcie każdego z biegów stawiła się duża liczba uczestników i każdy mógł wykazać się umiejętnościami, siłą woli i zaangażowaniem. Wielu biło swoje rekordy, inni biegli rekreacyjnie, aby sprawdzić jaki dystans mogą pokonać. Wszystko odbywało się w niezwykle przyjaznej atmosferze i jak mówili sami uczestnicy wydarzenia tu od samego wejścia każdy wie, że jest u siebie.

W Festiwalu Biegowym uczestniczyli amatorzy biegania z całej Polski. Dla przyjezdnych były przygotowane noclegi w Hali Gryf Arena. Na trasie była pomoc medyczna, wsparcie psychiczne w postaci kibiców oraz punkty z wodą. Uczestnicy mieli przygotowane posiłki, owoce i napoje. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia sportowego otrzymali medale, które wręczali między innymi: Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego, Łukasz Czyrny – członek Zarządu Powiatu, Agnieszka Mackojć – przewodnicząca Rady Powiatu Gryfickiego, Wojciech Pietrzak – nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice, Katarzyna Opoka – prezes Klubu Sportowego Chrobry Gryfice oraz przedstawiciele sponsorów i współorganizatorów.

Tych ostatnich było wielu, dzięki czemu najlepsi mogli otrzymać fajne nagrody. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy byli częścią tego wielkiego sportowego wydarzenia. Wszystkim biegaczom gratulują wyników i dziękują za wysiłek, kibicom za zaangażowanie, a pozostałym uczestnikom wydarzenia za wspaniałą atmosferę.

 

A oto wyniki poszczególnych biegów tego wielkiego wydarzenia sportowego, jakim była IX edycja Festiwalu Biegowego Gryficka Dziesiątka. Za rok jubileuszowa X edycja, na którą już dziś organizatorzy serdecznie zapraszają.

Organizatorami wydarzenia byli: Przychodnia Lekarzy Rodzinnych „Wysoczańscy”, Sport-Time Łukasz Przybysz, RunGryf Gryfice, PLMKS Chrobry Gryfice.

Współorganizatorzy to: Starostwo Powiatowe w Gryficach, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Pomorze Zachodnie, KRONEN, Lasy Państwowe, Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S. A., Gryf Arena PCSRiP w Gryficach, Nadleśnictwo Gryfice Ośrodek Szkoleniowo Wypoczynkowy „Bażyna”.

Patronat honorowy nad imprezą przejęło Nadleśnictwo Gryfice.

Poprzedni artykułUmowa z wykonawcą podpisana. Droga Rotnowo–Gryfice będzie remontowana
Następny artykułZaniedbane i zapomniane miejsce w Gryficach