Nowe miejsce spotkań i integracji przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie dzięki Fundacji Orlen. Dzięki finansowaniu z Fundacji Orlen, w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi” udało się stworzyć miejsce, w którym lokalna społeczność oraz wychowankowie będą mogli spotykać się przy okazji różnych wydarzeń i imprez okolicznościowych.

Na terenie ośrodka znajduje się park, a nowa altana umożliwi prowadzenie na świeżym powietrzu działań sprzyjających integracji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu. Oprócz altany w ramach projektu „MOS Waniorowo – Miejscem Otwartych Spotkań” udało się również zorganizować ciekawe warsztaty i spotkania integracyjne zarówno dla wychowanków, jak i dla mieszkańców.

waniorowo
Nowe miejsce spotkań i integracji przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie.

Takie miejsce w miejscowości Waniorowo było potrzebne, gdyż umożliwi lepsze i bardziej aktywne spędzenie czasu wolnego. Nasza inicjatywa jest wkładem do budowania potencjału społeczności lokalnej oraz umożliwi realizację wielu pozytywnych działań w przyszłości – mówi społeczność Ośrodka.

Niestety z powodu pandemii koronawirusa nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych w projekcie wydarzeń. Na szczęście dzięki pozytywnej decyzji Fundacji Orlen, można było wykorzystać całą kwotę dotacji, dokonując zakupu środków trwałych. Miejsce spotkań, które powstało w pięknym parku przy MOS Waniorowo, będzie służyło przez lata do organizowania imprez, warsztatów, spotkań z kulturą oraz pozytywnych inicjatyw sprzyjających integracji.

waniorowo
Nowe miejsce spotkań i integracji przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie.