Okazuje się, że na naukę nigdy nie jest za późno, jak mówi się od dawien dawna. Dowodem na to jest Pan Krzysztof, mieszkaniec Domu Pomocy Społecznej w Gryficach. Mamy nadzieję, że oceny będą tylko celujące, a zdobywana wiedza przyniesie same profity.

Pierwszy uczeń w historii Domu Pomocy Społecznej w Gryficach, to naprawdę wielkie wydarzenie.

Ogromnie się cieszymy, że po raz pierwszy w historii naszego domu, nasz pensjonariusz od nowego roku szkolnego 2020/2021 rozpocznie naukę w szkole średniej. Krzysztof, bo o nim  jest mowa, jest u nas przeszło rok. To skromny, pogodny i otwarty na ludzi młody człowiek, który pod wpływem wielu motywujących go działań zdecydował się na dalszą edukację” – mówi dyrektor placówki Marzena Pelc.

W związku z tym dyrekcja zapewnia pomoc w kwestii organizacji dowozu i przywozu  ze szkoły czy  biblioteki, zaopatrzenia w niezbędne materiały edukacyjne, ale najważniejsze, że Krzysztof ma  przygotowane specjalne pomieszczenie na naukę. Gotowość do wsparcia edukacyjnego deklarują sami współmieszkańcy, którzy kiedyś uczyli  chemii, fizyki czy też matematyki. Również starosta powiatu Ryszard Chmielowicz odwiedził nowego ucznia, gratulował mu podjęcia słusznej i odważnej decyzji motywując  go przy okazji drobnym upominkiem na dobry start.

Dobre chęci z pewnością są silną motywacją, ale kiedy ma się wokół tak oddanych, przyjaznych i pomocnych ludzi jak pracownicy gryfickiego DPS, to cała reszta pozostaje formalnością. Panu Krzysztofowi życzymy samych sukcesów, co przy takim wsparciu na pewno stanie się rzeczywistością.

Foto: DPS Gryfice