Od 1992 roku na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920r. 15 sierpnia obchodzimy w naszym kraju Święto Wojska Polskiego. Właśnie w tym dniu Nadmorska Kolej Wąskotorowa serdecznie zaprasza na Piknik Militarny na dworcu w Pogorzelicy zorganizowany z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Początek imprezy o godz. 16:00.

Wydarzenie rozpocznie się od inscenizacji pt.”Wrzesień ’39”, w której weźmie udział grupa rekonstrukcji historycznej “Nałęcz”, działająca przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie. Pociąg, wiozący polskie wojsko na front zatrzymany zostanie przez żołnierzy Wermachtu. Następnie, po zwycięskiej bitwie żołnierze wjadą pociągiem na dworzec w Pogorzelicy, gdzie przywita ich orkiestra dęta Red Swing Low.

W programie imprezy znajdzie się także prezentacja polskich żołnierzy w mundurach z różnych epok historycznych, odbędą się pokazy ładowania działa i muszkietów, wspólne śpiewanie popularnych pieśni patriotycznych oraz poczęstunek, w postaci grochówki z prawdziwej wojskowej garkuchni.

W miejscu imprezy będzie można spróbować swoich sił na strzelnicy oraz upiec kiełbaski w ognisku. Na zakończenie pikniku odbędzie się koncert szczecińskiego zespołu After Blues.
Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

piknik militarny 2019
15 sierpnia 2019r. na na dworcu w Pogorzelicy odbędzie się Piknik Militarny. Źródło: Nadmorska Kolej Wąskotorowa.