To jeszcze nie koniec jesiennej przygody na wąskich torach, bowiem wielkimi krokami zbliża się Święto Niepodległości i kolejny długi weekend. W związku z tym Nadmorska Kolej Wąskotorowa zaprasza do udziału w Pikniku Niepodległościowym na dworcu w Rewalu, który odbędzie się 10 listopada 2019r. A także do skorzystania z jesiennych przejażdżek wąskotorówką w nadchodzący długi weekend.

Piknik na dworcu kolejowym w Rewalu, organizowany jest w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Główną atrakcją imprezy będzie inscenizacja historycznego przyjazdu Józefa Piłsudskiego do Warszawy, który miał miejsce 10 listopada 1918 r. Przedstawienie zostanie odegrane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej “Nałęcz”, działające przy Klubie Wojskowym VII Brygady Obrony Wybrzeża w Trzebiatowie. Podczas pikniku będzie można wspólnie pośpiewać pieśni patriotyczne, skosztować zupy dyniowej oraz smakołyków, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

Piknik rozpocznie się o godz. 13:00, ale już o godz. 11:00 zapraszamy do na oficjalne rozpoczęcie uroczystości obchodów Święta Niepodległości do kościoła w Rewalu, gdzie odbędzie się msza św., a po niej występ chóru Amber Singers. Chór zaprezentuje się w repertuarze pieśni patriotycznych, a po koncercie, wszyscy chętni w uroczystym pochodzie przemaszerują na dworzec kolejowy w Rewalu.

Na dworcową imprezę będzie można dotrzeć, a potem z niej powrócić koleją wąskotorową w promocyjnych cenach – 10 zł od osoby. Dzieci do 4 roku życia podróżują za darmo. Promocyjne ceny na przejazdy nadmorską wąskotorówką obowiązywać będą przez cały weekend.

Aktualny rozkład jazdy pociągów: Kolej Rewal

Piknik na dworcu w Rewalu