W nadchodzącą niedzielę, 16 lutego br. rusza cykl pikników edukacyjnych Strefa Ciepła Baltic Pipe, których organizatorem jest GAZSYSTEM. Wydarzenie odbędzie się na Placu Zwycięstwa (obok Gryfickiego Domu Kultury) w godzinach 11:00 -15:00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Podczas ferii zimowych w kilku miejscowościach na trasie planowanego gazociągu Baltic Pipe dzieci i młodzież z opiekunami będą mogli wziąć udział w interaktywnych eksperymentach chemicznych, zabawach oraz konkursach. W trakcie pikniku jego uczestnicy dowiedzą się więcej na temat inwestycji Baltic Pipe – strategicznego projektu dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego.

Pokazy eksperymentów chemicznych, wytwarzanie energii z wykorzystaniem rowerów stacjonarnych, zabawy z animatorami, a także konkurs z nagrodami to liczne atrakcje zaplanowane na zbliżające się ferie w województwach lubuskim oraz zachodniopomorskim.

W specjalnej strefie edukacyjnej uczestnicy pikniku dowiedzą się, czym jest projekt Baltic Pipe, dlaczego gaz ziemny jest bezpiecznym, a przede wszystkim niezbędnym źródłem energii. Nie zabraknie porad na temat tego, jak zachować ciepło w domu, a także jak zadbać o zdrowie w okresie zimowym. Na odwiedzających Strefę Ciepła Baltic Pipe czekają również pokazy eksperymentów chemicznych, konkurs z nagrodami, a także rowerowe wyzwanie pn. „Kręcimy kilometry z BALTIC PIPE”. Podczas każdego pikniku będzie można spróbować swoich sił na stacjonarnym rowerze, a osiągnięty dystans dodać do wyniku pozostałych uczestników. Cel to pokonanie łącznie 900 km, czyli tyle, ile wyniesie łączna długość gazociągów w ramach budowy Projektu Baltic Pipe.

Podczas pikniku Strefa Ciepła Baltic Pipe uczestnicy będą mogli zapoznać się także z informacjami na temat projektu Baltic Pipe. Inwestycja ta, mająca kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, pozwoli na dostawy do naszego kraju 10 mld m3 rocznie gazu ze złóż na Morzu Północnym. Stanowi to ponad 50% rocznego zapotrzebowania na gaz ziemny w Polsce. Projekt, którego celem jest stworzenie nowego korytarza dostaw gazu do Polski i na rynek europejski, jest realizowany wspólnie przez operatora systemów przesyłowych GAZ-SYSTEM i jego duński odpowiednik – firmę ENERGINET. Prace budowlane ruszają w 2020 roku, a termin zakończenia projektu zaplanowano w 2022 r.

Baltic Pipe

Poprzedni artykułW Rewalu uczcili pamięć wywiezionych na Sybir
Następny artykuł„Co powiesz na… Miłość” – walentynkowy koncert w Niechorzu