W sobotę 23 lipca br., w Rewalu na stacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej odbył się Piknik Wąskotorowy. Podczas wydarzenia wręczony został 1000 000 bilet przejazdu dla milionowego pasażera.

W Pikniku uczestniczyli między innymi: Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego, Artur Łącki – poseł na Sejm RP, Konstanty Tomasz Oświęcimski – wójt Gminy Rewal, Dominika Winiarska – Chodziutko – sołtys Rewala oraz Janusz Cetera – prezes Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

W czwartek 21 lipca br., wytypowany został milionowy pasażer, przewieziony przez spółkę Nadmorska Kolej Wąskotorowa w sezonach 2014-22.

Szczęśliwym nabywcą biletu nr 1 milion okazał się pan Ryszard Błażej z Wrocławia, który podczas pierwszego kursu wąskotorówki nabył bilet w pociągu, na trasie pomiędzy Trzęsaczem i Rewalem. Pan Ryszard, wraz z małżonką Agatą oraz dwuletnim synkiem Wojtusiem, spędzają wakacje w Pustkowie i to właśnie oni tego dnia postanowili odbyć podróż nadmorską wąskotorówką.

Podczas Pikniku w nagrodę otrzymali voucher od Sandra Spa na weekendowy pobyt w Pogorzelicy lub w Karpaczu oraz symboliczny bilet od Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej upoważniający do bezpłatnych przejazdów kolejką.

Pogoda dopisała, więc uczestników Pikniku nie brakowało, a wśród gości był także wicestarosta Powiatu Gryfickiego Waldemar Wawrzyniak oraz członek Zarządu Renata Teresa Korek, tym razem w artystycznym wydaniu jako autorka książek dla dzieci.

Na pikniku nie zabrakło również takich atrakcji jak: malowanie twarzy czy zabaw z Klaunem Tomi. Gwiazdą wieczoru był zespół Żuki.

Poprzedni artykułPięć kolejnych samorządów z funduszami na remonty bazy sportowej
Następny artykułGmina Gryfice podpisała umowy na realizację dwóch inwestycji