Przewozy osobowe PKS Gryfice zostawiają tylko trzy połączenia Szczecin – Pobierowo, Pobierowo – Szczecin i to do końca tygodnia. Konieczność pozostawania ludzi w domach sprawiła, że rentowność przejazdów równa się zeru, natomiast straty są duże.

PKS Gryfice Sp. z o. o. stopniowo zawieszała kursy autobusów, aby zupełnie nie odciąć ludzi od możliwości przemieszczania się. Od jutra (środa 25 marca br.) do odwołania pozostaną tylko trzy połączenia Szczecin – Pobierowo.

Od tygodnia stopniowo zawieszaliśmy kursy autobusów, żeby zupełnie nie odciąć mieszkańców od możliwości przejazdów. Niestety obecna sytuacja spowodowała, że ludzie tak często się nie przemieszczają i straty okazały się bardzo duże. Dlatego od jutra zawieszamy wszystkie kursy autobusów, oprócz tych, o których mówię, czyli Szczecin – Pobierowo, Pobierowo – Szczecin trzy razy. Na chwilę obecną będą się odbywały do końca tygodnia. Jeśli również będą przynosiły straty, niestety będziemy zmuszeni od poniedziałku je zawiesić do odwołania. Komunikacja miejska pozostaje bez zmian, ponieważ tu jest umowa z gminą i to gmina podejmuje decyzje.” – powiedział nam Sebastian Dziewguć, dyrektor ds. logistyki transportu.

Informacja

Od dnia 25 marca 2020 roku do odwołania zawieszamy wszystkie połączenia autobusowe realizowane przez nasze Przedsiębiorstwo za wyjątkiem kursów poniżej oraz kursów Komunikacji Miejskiej w Gryficach.

  • Gryfice – Nowogard – Szczecin – godz. 05:10
  • Szczecin – Nowogard – Gryfice – Pogorzelica – Pobierowo – godz. 07:00
  • Pobierowo – Pogorzelica – Gryfice – Nowogard – Szczecin – godz. 10:35
  • Szczecin – Nowogard – Gryfice – Pogorzelica – Pobierowo – godz. 14:00
  • Pobierowo – Pogorzelica – Gryfice – Nowogard – Szczecin – godz. 17:10
  • Szczecin – Nowogard – Gryfice – godz. 21:00
pks gryfice
PKS Gryfice Sp. z o. o. stopniowo zawiesza kursy autobusów, aby zupełnie nie odciąć ludzi od możliwości przemieszczania się.