Gmina Rewal wyszła naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom nie tylko swoich przedsiębiorców, ale też przybywających na wybrzeże rewalskie turystów oraz mieszkańców gminy i zmieniła czas płatnego parkowania.

Strefa płatnego parkowania pojazdów nie jest niczym nowym w miastach i miasteczkach. Podobnie rzecz się ma w Gminie Rewal, gdzie szczególnie w sezonie letnim ilość pojazdów przekracza możliwość ich zaparkowania. Do tej pory od czerwca trzeba było płacić za miejsce parkingowe, ale w dobie ogólnego kryzysu spowodowanego koronawirusem, gmina skróciła okres płatnego parkowania.

Na ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy podjęto dwie uchwały skracające czas pobierania opłat parkingowych. Tak więc w sezonie letnim 2020, strefa płatnego parkowania w tej gminie będzie obowiązywać od 1 lipca do 31 sierpnia 2020r., czyli tylko dwa miesiące.

W związku z wprowadzonym na terenie Polski stanem epidemii oraz negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi dla mieszkańców i przedsiębiorców uznano, że zasadnym jest dokonanie zmian w zakresie terminów pobierania opłat na parkingach zlokalizowanych na terenie.

parking Rewal Gmina
W Gminie Rewal strefa płatnego parkowania będzie obowiązywać od 1 lipca do 31 sierpnia 2020r. Foto: Gmina Rewal