Wystartowali w marcu 2021 roku, jako grupa szalonych osobowości, przeróżnych motywacji i ludzi pełnych pozytywnej energii. Nazwali się – Pobierowo Biega – i jak sami mówią, choć są często różni to tak samo zakręceni i wszyscy mają wspólny cel. Biegać. 

I biegają z zapałem, radością i chęcią rozwoju.

2 marca 2021 odbył się pierwszy trening, na którym pojawiła się Ania, Natalia, Kasia i oczywiście Darek. Wydawałoby się to nierealne, wręcz niemożliwe, a jednak pobiegły, mało tego udało im się przebiec około 9 km.

Każdy z nas jest różny, na różnych etapach swojego życia, z planami na przyszłość bądź ich brakiem. Z wyznaczonymi celami i intensywnością ich realizacji, z temperamentem, charakterem i walecznością na różnym poziomie… a jednak… połączyła nas ta sama intencja… ten sam zamiar. Z każdym dniem jesteśmy o krok do przodu, a najważniejsze, że chcemy więcej i więcej i to nam daje radość.

Na treningu dzień później były już cztery dziewczyny i trener, Kasia, Ania, Natalia i dołączyła Ewelina. 6 marca 2021 zebrała się już spora grupa chętnych do biegania. Rośniemy w siłę” – mówią o sobie członkowie grupy

Kolejnym etapem w tym rozwoju była wizyta w rewalskim ratuszu.

A tak mówią o niej grupowicze:

Jesteśmy po spotkaniu z naszym Wójtem Gminy Rewal Konstantym Tomaszem Oświęcimskim, na którym wspólnie wypracowaliśmy plan na najbliższy sezon biegowy. Z dumą możemy poinformować, iż Pobierowo będzie miało trzy nowe oznakowane trasy biegowe. Dzięki tej inicjatywie będziemy mieli możliwość organizowania zawodów nie tylko dla różnych grup wiekowych, ale także dla amatorów nordic walking.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za wkład pracy w nasze przedsięwzięcia, wieczory przed komputerem i wielogodzinną burzę mózgów. Należy również wspomnieć, że mamy najlepszego Sołtysa w kraju. Panie Przemku dziękujemy za wsparcie”.

Przy okazji grupa ma dla wszystkich mega zadanie. Szukają Oni pomysłu na nazwę biegu, który będzie już tradycyjnym biegiem w Pobierowie. Ktoś… coś… Może jakaś pozytywnie zakręcona nazwa, jak sami członkowie grupy?

POBIEROWO BIEGA
Wizyta u Wójta Gminy Rewal.
Poprzedni artykułDrążenie tunelu dla gazociągu Baltic Pipe. Zakończono kolejny etap
Następny artykułVIII Gryficka Dziesiątka 2021 wystartuje 1 sierpnia. Zapisy trwają!