Zachodniopomorska KAS zatrzymała podrobione torebki znanej marki. Właściciel znaku wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 9987,50 zł. Odbiorcy przesyłki grożą konsekwencje prawne. Przeciwdziałanie wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich to jedno z zadań KAS.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy wszyscy szukamy prezentu dla najbliższych. Zakupy podrabianych towarów to jednak nie najlepszy pomysł.

W połowie grudnia 2021 funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali przesyłkę z Turcji. Wewnątrz paczki znajdowały się torby jednej ze znanych firm – torebka damska, torba męska  z saszetką wewnątrz. Towar oznaczony był znakiem towarowym tej firmy.

Funkcjonariusze KAS podejrzewając, że torebki są podrobione poinformowali o tym fakcie kancelarię prawną reprezentującą tę firmę w Polsce. Kancelaria zakwestionowała oryginalność towarów.

Właściciel znaku wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 9987,50 zł i zawnioskował o naprawę szkody w części stanowiącej 20%  tj. w wysokości 1997,50. Przedstawiciel pokrzywdzonego złożył  zawiadomienie o uzasadnionym popełnieniu przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie.

KAS przeciwdziała wprowadzaniu do obrotu towarów podrabianych i pirackich. W ten sposób wspiera uczciwych przedsiębiorców, dba o prawa twórców i chroni konsumentów. Eliminuje z rynku towary podrabiane i pirackie, w ten sposób pomaga przedsiębiorstwom chronić ich własność intelektualną, zarówno prawa własności przemysłowej (znaki towarowe, patenty, wzory), jak również prawa autorskie.

Źródło: KAS Szczecin

Poprzedni artykułPrawie 200 mln na eko – inwestycje
Następny artykułTarcza antyinflacyjna 2.0 od 1 lutego