Witamy w podsumowaniu drugiej połowy listopada w powiecie gryfickim. Tym razem jest to wydanie specjalne, w którym opowiemy o orkiestrze Red Swing Low reprezentującej Polskę na Mistrzostwach Świata w USA. Zostańcie do końca!

Rozpoczynamy od wydarzeń lokalnych. W świetlicy wolińskiej „Mariny” odbył się dwudniowy turniej szachów klasycznych – Wolin 2017. Ze względu na czas gry wynoszący 1 godzinę na zawodnika, w turnieju można było zdobyć kategorię szachową. Z tej okazji skorzystało trzech szachistów, w tym młody gryficzanin Bartosz Hryniewski. Wśród 16. uczestników w Wolinie zagrało jeszcze dwóch gryficzan: Kazimierz Łaszewski i Zbigniew Kupryk, z kolei Trzebiatów reprezentował Lech Kempkiewicz. Turniej wygrał Kajetan Przysiecki, a z nim na podium stanęli Tadeusz Twarogiel i Kazimierz Łaszewski reprezentujący UKS Szach Gryfice.

Szachy w Wolinie – młody gryficzanin z III kategorią szachową!

Zostajemy w temacie szachów. W Zespole szkól im. Jana Pawła II w Redle w powiecie świdwińskim odbyły się Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkół Powiatu Świdwińskiego w Szachach. Turnieje otwarte charakteryzują się tym, że mogą w nich brać udział również zawodnicy spoza powiatu. Skorzystali z tego młodzi gryficcy szachiści z Prywatnej Językowej Szkoł Podstawowej Top Link, którą reprezentowało 11 uczniów oraz ze Szkoły Podstawowej nr 4 z jednym reprezentantem. W sumie gryficzanie zdobyli 8 medali.

8 medali dla młodych szachistów z Gryfic!

W sobotę 25 listopada miało miejsce podsumowanie sezonu lotów Stowarzyszenia Miłośników Gołębi Pocztowych. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Gryficach. Tego dnia z udziałem m.in. burmistrza Gryfic pana Andrzeja Szczygła oraz członków klubu podsumowano sezon 2017, wręczając najlepszym hodowcom medale, dyplomy oraz puchary.

Podsumowanie sezonu Stowarzyszenia Miłośników Gołębi Pocztowych

Znamy finalistów Kapitol Bowling Cup. Piątkowym turniejem w ramach walki o tytuł Mistrza Gryfic w kręglach Kapitol Bowling Cup zakończyły się półfinałowe rozgrywki, które wyłoniły ostatnie dwa zespoły. Finaliści spotkają się 12 stycznia 2018 r. na kręgielni w Gryficach, by w ramach mistrzowskiej rywalizacji wyłonić drużynę, która okaże się tą najlepsza w sezonie 2017. Biorąc pod uwagę jedynie wyniki na dzień dzisiejszy nie ma głównego faworyta, zaś o miano najlepszej drużyny będą rywalizować wszystkie finałowe drużyny, czyli Gryf Arena, RunGryf, Urząd Skarbowy Gryfice, DAA Gryfice, Red Swing Low, OPS Gryfice, Różowe Misie oraz Lazur.

Znamy finalistów Kapitol Bowling Cup

Cztery zawodniczki MLUKS Jedynka Trzebiatów zaprezentują Polskę podczas Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju, które odbędą się 1-9 grudnia 2017 roku w Bratysławie. Wśród 20 zawodniczek powołanych przez Trenerów Kadry Narodowej znajdują się cztery wychowanki trzebiatowskiego klubu MLUKS Jedynka Trzebiatów: Daria Drzymała, Agata Arendarczyk, Zuzanna i Justyna Krzywak. Dziewczyny rozpoczną walkę o mistrzostwo już 2 grudnia, kiedy to zmierzą się z reprezentacją Szwajcarii. Kolejny mecz zaplanowany jest na 3 grudnia ze Szwecją. Podczas czwartego dnia spotkań Polki zmierzą się z Niemkami. Wszystkie mecze dostępne będą na YouTube, na kanale IFF channel.

Zawodniczki z Trzebiatowa zawalczą o MŚ w Bratysławie

Na zakończenie najważniejsza wiadomość prosto z Kalifornii. Gryficka Młodzieżowa Orkiestra Red Swing Low od 27 listopada do 3 grudnia zmagała się w Mistrzostwach Świata odbywających się w tym roku w Palm Springs w Stanach Zjednoczonych, zdobywając 3 srebrne medale!

Red Swing Low na MŚ w USA – oni rozsławili Gryfice!

 

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here