Radni Województwa nie chcą do tego dopuścić i rozważają skierowanie przez Sejmik stanowiska do LOT Polish Airlines o zwiększenie ilości lotów na trasie Warszawa – Szczecin i większe samoloty. W ocenie radnych może to wpłynąć na spadek cen.

To odpowiedź na zapowiadane przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej podwyżki opłat za operacje lotnicze, które na lotniskach regionalnych mają wzrosnąć aż o 70 proc., a na Lotnisku Chopina w Warszawie o 53%.

Rządowa agencja tłumaczy, że podwyżki wynikają ze wzrostu kosztów. W konsekwencji więcej zapłacą lotniska, linie lotnicze oraz pasażerowie. Podwyżki mogą też ograniczyć siatkę połączeń.

Radni Województwa Zachodniopomorskiego podczas komisji Sejmiku wskazywali, że już dziś loty z lotniska Szczecin Airport do Warszawy są droższe od tych ze stolicy do Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry, a nawet do Pragi czy Londynu. Przedstawiciele PLL LOT wyjaśniali, że ceny są rynkowe.

Temat będzie dyskutowany podczas najbliższej sesji Sejmiku Województwa.

DROŻSZE BILETY
Loty z lotniska Szczecin Airport do Warszawy są droższe od tych ze stolicy do Poznania, Wrocławia czy Zielonej Góry. Foto: wzp
Poprzedni artykułKobieto, nie daj się. Gdzie szukać pomocy?
Następny artykułStypendia Starosty dla najzdolniejszych uczniów