Dla pięciu powiatów w województwie zachodniopomorskim wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia w związku z upałami. Co prawda wśród wspomnianych w ostrzeżeniu powiatów nie ma powiatu gryfickiego, jednak nie oznacza to, że u nas w najbliższych dniach nie będzie doskwierać gorąco.

W powiecie gryfickim wyjątkowo ciepłe będą nadchodzące trzy dni. Jutro temperatura sięgać będzie 30 stopni, a w środę – nawet do 35 stopni Celsjusza. Będzie też bezchmurnie i prawie bezwietrznie, tak więc upał może naprawdę dać się we znaki.

Nadchodzące dni w powiecie gryfickim będą wyjątkowo gorące. Źródło: windy.com
Nadchodzące dni w powiecie gryfickim będą wyjątkowo gorące. Źródło: windy.com

Od upałów odpoczniemy jednak już niebawem.

W środę w nocy sytuacja pogodowa się odmieni. Od czwartku ochłodzenie – temperatura według prognoz spaść ma do około 20 stopni. Pojawi się też sporo chmur (w czwartek po południu zajmą one około 60% nieba), aczkolwiek szansa na opady deszczu w naszym regionie w tym tygodniu jest niewielka.

W piątek w powiecie gryfickim – niebo bezchmurne, temperatura około 20 – 22 stopni, łagodny wiatr. Podobna sytuacja w sobotę, aczkolwiek temperatura będzie o kilka stopni wyższa (około 25 stopni).