Reprezentacja Polski w piłce siatkowej znakomicie spisała się podczas tegorocznych mistrzostw świata. W finale pokonali reprezentację Brazylii 3:0, tym samym broniąc tytuł wywalczony przed 4 laty!!!

Jak do tego doszło?

Polacy wygrali pierwszy set na przewagi, cały czas prowadząc z faworyzowaną Brazylią. Drugi set od początku układał się po naszej myśli i Polacy spokojnie dowieźli wygraną do końca. Trzeci set to przewaga Polski od pierwszych akcji, której nasi zawodnicy nie oddali aż do końca. Polska Mistrzem Świata!!! Serdeczne Gratulacje!!!

Faza grupowa

Początek turnieju był dla biało-czerwonych bardzo udany, gdzie jak burza przeszli przez pierwszą fazę grupową. Komplet punktów i zwycięstwa w Iranem, Bułgarią, Finlandią, Kubą i Portoryko dały naszej drużynie dobrą pozycję wyjściową do dalszej części turnieju.

W drugiej części MŚ przyszedł kryzys, a nasi doznali porażek z Argentyną (2:3) i Francją (1:3). Na koniec fazy grupowej i z zaliczką z pierwszej części turnieju, Polacy pokonali Serbię 3:0 i awansowali do „Final 6”.

Najlepsza szóstka

Reprezentacja Polski pokonała Serbię 3:0 i uległą Włochom 3:2, co zapewniło naszym awans do półfinałów MŚ.

Półfinał MŚ

W półfinale Mistrzostw Świata reprezentacja Polski musiała zmierzyć się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Amerykanie, przez wielu uznawani za najlepszą obecnie drużynę na świecie ambitnie stawili czoła biało-czerwonym. Po wygranym pierwszym secie Polacy oddali dwa kolejne i musieli wykrzesać z siebie resztkę sił, by zrealizować swoje marzenia. Agresywna gra w secie czwartym i kompletny nokaut w tie-breaku sprawiły, że Polacy awansowali do finału, gdzie czekała już Brazylia.

Finał MŚ

Reprezentacja Polski zdominowała wszystkie 3 sety i w pięknym stylu obroniła tytuł mistrzostw świata. Serdeczne gratulacje dla naszej ekipy!!!

Poprzedni artykułZadaliśmy pytania kandydatom na burmistrza Gryfic – zobacz odpowiedzi
Następny artykułBartosz Kurek MVP Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej 2018!!!