Ogromna część zbiórek internetowych właściwie już trwa, ruszyła w grudniu dając darczyńcom możliwość zagrania w 30. Finale Wielkiej Orkiestry, na całe dwa miesiące przed ostatnią niedzielą stycznia. To wtedy, 30 stycznia na ulice miast i miasteczek wyjdą wolontariusze. Licytacje ogłosili też członkowie zarządu Powiatu Gryfickiego.

Darczyńcy mogą wrzucić pieniądze do Puszek Stacjonarnych, które umieszczone są w wielu placówkach grających z Orkiestrą od lat lub wziąć udział w wydarzeniach organizowanych przez Sztaby.

W tym roku Powiat Gryficki również wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na sportowo robi to Łukasz Czyrny – członek Zarządu Powiatu, przekazując na licytację wspólny trening z Łukaszem Staniochem.

Łukasz Stanioch jest zawodowym pięściarzem z Pobierowa, kilkukrotnym medalistą, byłym młodzieżowym Mistrzem Polski. Łukasz Czyrny nie tylko wspiera sportowców z powiatu, ale jest także aktywnym uczestnikiem wielu zawodów sportowych.

Trening pod okiem obu Panów jest okazją do miłego spędzenia czasu w aktywny sposób.

Z aukcjami charytatywnymi ruszył też Ryszard Chmielowicz – starosta powiatu przekazując na licytację dzień ze starostą oraz Waldemar Wawrzyniak – wicestarosta oferując przejażdżkę motocyklem w jego towarzystwie, a oto linki do wspomnianych licytacji:

W tym roku dochód z licytacji oraz zbiórek przeznaczony jest na rzecz diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Łączymy siły na rzecz diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci! Gramy, licytujemy, pomagamy!

WOŚP powiat gryficki
Powiat Gryficki gra z WOŚP. Foto: Starostwo Powiatowe
Poprzedni artykułWsparcie dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin
Następny artykułPrawie 200 mln na eko – inwestycje