Umowy na dofinansowanie kwotą ponad 17,6 mln zł z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w 2020 r. w Świnoujściu oraz w powiatach kamieńskim i gryfickim podpisał wczoraj (11 maja br.) wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Dzisiejsze umowy na dofinansowanie samorządowych inwestycji drogowych z rządowego programu oznaczają inwestycje w poprawę jakości i bezpieczeństwa kolejnych kilometrów dróg gminnych i powiatowych na Pomorzu Zachodnim – mówi wojewoda Tomasz Hinc.

Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych otrzymają: powiat gryficki, Gmina Płoty, Gmina Gryfice, Gmina Brojce, Gmina Rewal. Wyremontowane zostaną m.in. droga dojazdowa na odcinku 855 metrów w miejscowości Brojce czy ulica Sowia w Rzęskowie.

Dofinansowane zadania:

Powiat gryficki: remont ponad 3,8-kiloetrowego odcinka drogi na odcinku Trzygłów – Rzęsin. Dofinansowanie z FDS wynosi 1 mln 408 tys. zł., a wartość inwestycji: 2 mln 817 tys. zł.

Gmina Płoty: przebudowa 800 metrów drogi w m. Mechowo wraz z przebudową istniejącego skrzyżowania z drogą powiatową nr 3140Z. Dofinansowanie z FDS stanowi 80 procent wartości inwestycji i wynosi 2 mln 124 tys. zł. Wartość projektu: 2 mln 655 tys. zł.

Gmina Gryfice: przebudowa ulicy Sowiej w Rzęskowie na odcinku 583 metrów. Dofinansowanie z FDS wynosi 1 mln 479 tys. zł, a wartość inwestycji to 2 mln 465 tys. zł.

Gmina Brojce: przebudowa dróg dojazdowych na odcinku 855 metrów w miejscowości Brojce. Dofinansowanie z FDS wynosi 1 mln 174 tys. zł i stanowi 80 procent inwestycji o wartości 1 mln 467 tys. zł.

Gmina Rewal: przebudowa 226-metrowego odcinka ulicy Topolowej od skrzyżowania z ul. Kamieńską – droga wojewódzka nr 102 do skrzyżowania z ul. Władysława Łokietka w Rewalu. Dofinansowanie z FDS wynosi 790 tys. zł. Wartość inwestycji to 1 mln 580 tys. zł.

Żródło: ZUW Szczecin

Poprzedni artykułPoniedziałek: liczba osób wyzdrowiałych większa od liczby osób z aktywnym zakażeniem COVID-19
Następny artykułInwestycja w Pogorzelicy ochroni brzeg morski