Okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim na lokalnym rynku pracy wzrasta zapotrzebowanie na siłę roboczą.

Bliskość morza sprawia, że w naszym powiecie pojawia się coraz więcej ofert pracy. Pracowników potrzeba szczególnie nad morzem, gdzie już teraz trwają przygotowania do rozpoczęcia sezonu. Najwięcej ofert pracy dotyczy stanowisk takich jak: kucharz, pomoc kuchenna, kelner, recepcjonista, sprzedawca, pokojowa, konserwator. Poszukiwani są również kierowcy kat. C+E, mechanicy, pracownicy budowlani i inni. Bezrobotni mają możliwość skorzystać również z ofert stażu.

Wiosna i lato to czas, gdy sytuacja na rynku pracy poprawia się – rosnąca liczba ofert pracy powoduje, że bezrobotnym łatwiej jest znaleźć pracę. Obecnie na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy widnieje ponad 20 stron z ofertami pracy. To bardzo dużo w porównaniu z okresem zimowym, gdy ogłoszeń w sprawie pracy jest o wiele mniej.

Obecnie Powiatowy Urząd Pracy realizuje programy aktywizacyjne i projekty, do których należą:

  • Program na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w regionach wysokiego bezrobocia oraz na terenach rewitalizowanych, a także realizowanych w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego Mieszkanie PLUS,
  • Program na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych, będących dłużnikami alimentacyjnymi,
  • Projekt – Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie gryfickim (III),
  • Projekt – Aktywizacja osób pozostających bez pracy w wieku powyżej 30 lat i więcej znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji an rynku pracy w powiecie gryfickim (III).