Niedziela i mamy nowe przypadki zachorowań na COVID-19. W Polsce ogłoszony jest stan epidemii i zastosowane kolejne obostrzenia. Co przyniesie nam weekend? Tego nie wiemy, ale jak mówią przedstawiciele ministerstwa zdrowia, spodziewana jest dużo większa liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Koronawirus SARS-CoV-2 zbiera śmiertelne żniwo i zatacza coraz szersze kręgi w wielu miejscach. Liczba zachorowań na całym świecie przekroczyła 276 tysięcy. Z powodu zarażenia COVID-19 zmarło ponad 11,4 tysiące osób. Udało się wyleczyć ponad 91 tysięcy pacjentów.

Na dzisiaj (niedziela 22 marca br.) na godzinę 10:30, mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w Polsce zanotowano 547 przypadków.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z województwa śląskiego, po 2 osoby z województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z województwa warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia z przykrością informuje, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. Nadal jednak czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci.

Przedłużony został okres zawieszenia nauki w szkołach, wyłączenia z życia przedszkoli i żłobków. W tej chwili za złamanie nakazu kwarantanny kara może już wynosić do 30 tysięcy złotych. Czy społeczeństwo rozumie powagę sytuacji? W sobotę do południa ulice Gryfic były prawie puste, natomiast pod marketami wiele samochodów, a co za tym idzie klientów w sklepach. Przypominamy – nie musisz wychodzić ZOSTAŃ W DOMU. Sytuacja naprawdę jest bardzo poważna.