Dziś potwierdzono kolejny przypadek koronawirusa w Polsce. W tej chwili w szpitalach przebywa 18 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, w Polsce odwołane zostaną wszystkie imprezy masowe.

Decyzja o odwołaniu wszystkich imprez masowych nie była łatwa. Chcemy wciąż podnosić standardy ochrony Polaków. Jesteśmy rządem odpowiedzialnym, przewidującym zagrożenia, a nie tylko na nie reagującym. Wolimy zapobiegać niż leczyć późniejsze skutki – powiedział na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

– Mój rząd robi wszystko by minimalizować wpływ koronawirusa na zdrowie naszych obywateli i gospodarkę Polski. Wymaga to szeroko zakrojonej współpracy na wielu poziomach. Dlatego jeszcze dziś po południu wezmę udział w wideokonferencji z innymi przywódcami państwa UE, a na jutro zaplanowałem spotkanie z przedstawicielami samorządów, prezydentami miast i wojewodami – dodał premier.

Decyzje administracyjne dotyczące zakazu odbywania się imprez masowych będą wydawali wojewodowie w porozumieniu z organizatorami.

kancelaria premiera
Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Foto: Kancelaria Premiera