Program Społecznik funkcjonuje od 2017 roku wspierając działania oddolne mieszkanek i mieszkańców Pomorza Zachodniego. Dzięki zaangażowaniu oraz aktywności lokalnych środowisk, pracy społecznej członkiń i członków organizacji pozarządowych, współpracy tysięcy wolontariuszy oraz otwartości partnerów w regionie zrealizowano dotychczas blisko dwa tysiące projektów.

Miały one szeroki zakres tematyczny obejmujący zagadnienia: sportowe, ekologiczne, kulturalne, edukacyjne, wspierające, a ich wspólnym mianownikiem była i nadal będzie integracja lokalnych społeczności. Lada chwila rusza nabór do Program Społecznik 2022 – 2024.

Program Społecznik 2022-2024 to wyraz dążeń do rozwijania tożsamości regionalnej Pomorza Zachodniego oraz wzmacniania więzi społecznych i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w społecznościach lokalnych: wsi, miast, dzielnic, osiedli, gmin województwa zachodniopomorskiego. Jest on wyrazem otwartości na potrzeby zgłaszane przez organizacje pozarządowe i aktywnych mieszkańców, jednocześnie stanowi nadzieję na wspólną pracę na rzecz dobra każdego z nas.

Specjalnie punktowane będą inicjatywy związane z młodzieżą, w tym te, które mogą pobudzać przedsiębiorczość, a także inicjatywy na rzecz uchodźców z Ukrainy, oraz działania proekologiczne.

W tym roku można otrzymać do 5 tys. złotych. Pierwszy nabór – 03.10.2022-24.10.2022 r. do godz. 23.59

– „Społecznik” to przede wszystkim aktywni ludzie, którzy go na co dzień realizują. Program stanowił do tej pory cenne narzędzie dające nam wszystkim energię do działania, zmieniania najbliższego otoczenia na lepsze oraz do budowania relacji i więzi międzyludzkich – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Szczegóły: http://www.xn--spoecznik-sub.karrsa.eu/https://bit.ly/3LKw8Em

RUSZA SPOŁECZNIK
Foto: wzp
Poprzedni artykułStrażacy pożegnali kolegę z OSP Balice
Następny artykuł30.09.2022 – LIII sesja Rady Miejskiej w Gryficach