W dniach 18-24 listopada 2019 roku został zorganizowany w Polsce dwunasty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem tego tygodnia jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

Dotychczas we wszystkich edycjach programu uczestniczyło 756 144 uczniów. Tylko w ostatniej edycji wzięło udział 73 138 uczniów, 1996 nauczycieli, 589 szkół oraz 1824 firm i instytucji z całej Polski.

Biznes przy tablicy

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach kolejny raz realizowano projekt Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości “Otwarta firma” – “Biznes przy tablicy”. Młodzież z “Miłosza” uczestniczyła w wielu spotkaniach z pracownikami różnych firm i urzędów, podejmując biznesowe inicjatywy. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach i grach symulacyjnych o tematyce ekonomicznej zorganizowanych przez Wydział Ekonomii i Pedagogiki ZPSB w Gryficach.

Każda szkoła realizująca program “Otwarta firma” bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na najaktywniejszą Szkołę. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.

Koordynatorem projektu w szkole była Pani Agnieszka Jackowska.