Dwadzieścia dwa miejsca na podium dwa rekordy klubu i trzydzieści trzy rekordy życiowe (PB) – to dorobek zawodników „Mokasyna”, którzy po dwóch latach przerwy wystartowali w halowym mitingu p.n. „Weihnachtssportfest des SCN” w niemieckim Neubrandenburgu. Pomimo tego, że start ten był tylko startem kontrolnym, sprawdzianem obecnej dyspozycji i urozmaiceniem treningu – okazał się startem bardzo udanym i rekordowym.

Najbardziej zapracowane w Niemczech były cztery zawodniczki Mokasyna startujące w 5-boju: Joanna Bujarowicz, Paulina Zdzięborska, Zofia Bątkiewicz i Martyna Konieczko. Efekt tej pracy jest bardziej niż zadowalający. Joanna Bujarowicz pewnie zwyciężyła wśród juniorek ustanawiając nowy rekord życiowy w wieloboju (3103 pkt.) oraz w biegu płotkarskim, pchnięciu kulą, skoku w dal i biegu na 800 metrów.

Drugie miejsce w rywalizacji juniorek zajęła Paulina Zdzięborska a trzecie Zofia Bątkiewicz. Drugą lokatę wśród juniorek młodszych z rekordem życiowym wywalczyła Martyna Konieczko. Ponadto dziewczyny mimo, że startowały wg przepisów wielobojowych wywalczyły kilka miejsc na podium w poszczególnych konkurencjach.

Na pochwałę zasługują także pozostałe zawodniczki. Dwukrotnie swoje rekordy ustanawiała Marysia Habrych (w biegu na 60 metrów i 60 metrów przez płotki), z trzema wróciła Anastasiia Kormysh, dwoma Magdalena Krawczyk, a z jedną Lena Znajewska i Zuzanna Krzyżanowska.

Znakomicie startowali także panowie. Trzy zwycięstwa w kategorii młodzików odniósł Piotr Świtoń. Dokonał tego w biegu płotkarskim, skoku w dal i w skoku wzwyż (wygrał konkurs z nowym rekordem klubu 170 cm). Dwa zwycięstwa w swojej kategorii odniósł także Kacper Sobieralski. Wsparł to trzema „życiówkami” w tym b. dobre 160 w skoku wzwyż i 5.22w skoku w dal. Zwycięstwo w Neubrandenburgu wygrywając w biegu na 60 metrów odniósł także Oleksandr Chernyshov. Trzy razy na trzecim miejscu podium, z trzema rekordami życiowymi i rekordem klubu w skoku w dal stawał w kategorii juniorów Kacper Hała.