Gminy i powiaty mogą uzyskać dofinansowanie do przewozów autobusowych. Ruszył drugi nabór wniosków w Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na 2021 rok.

Kolejne samorządy mają szansę zapewnić transport mieszkańcom obszarów wykluczonych komunikacyjnie. Warunki rządowego dofinansowania są bardzo korzystne – to 3 zł dopłaty do każdego wozokilometra publicznej linii autobusowej. Wiem, że wiele gmin i powiatów jest zainteresowanych organizacją przewozów, dlatego zdecydowałem o wszczęciu drugiego naboru wniosków do dofinansowania” – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Na dofinansowanie zadań własnych organizatorów w zakresie przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2021 do województwa zachodniopomorskiego trafiła kwota 47,6 mln zł.

W pierwszym naborze na 2021 r. środki w wysokości blisko 8 mln zł na odtworzenie 88 połączeń autobusowych uzyskały 3 powiaty i 16 gmin.

II nabór wniosków z FRPA trwa do 29 stycznia 2021 r.

pks gryfice
Ruszył drugi nabór wniosków w Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na 2021 rok.